Ücretsiz Dosya İndirme Yöneticileri

Ücretsiz Dosya İndirme Yöneticileri

Bedava dosya indirme programları, Dosya paylaşım sitelerinden indirme yapabilmek için yönetici programlar. Dosya indirmelerinizi daha hızlı hale getirmek ve durdurup daha sonra kaldığınız yerden devam edebilmek için mutlaka bir indirme yöneticisi kullanmalısınız. Herhangi bir dosyayı indirmek istediğinizde karşınıza kullandığınız internet tarayıcısının dosya indirme penceresi gelir. Bu pencereden dosyayı “kaydetmeyi” veya “çalıştırmayı” seçebilirsiniz. Tarayıcıların indirme yardımcıları acil durumlarda işinizi görse de verimli çalışmıyorlar. İndirme yöneticisi dediğimiz yazılımları kullanarak dosyaları daha hızlı veya gerekirse sörf hızınızı düşürmemesi için daha yavaş indirebilir, kesilen indirmeleri devam ettirebilir, indirmelerin belli bir saatte başlamasını sağlayabilirsiniz. Bu yazılımlar tarayıcınıza entegre olarak dosya indirme penceresinin yerini alırlar, böylece dosya indirmek için ekstra adımlardan geçmenize gerek kalmaz.

Free Download Manager –

Açık kaynaklı bu yazılım pek çok kişinin ilk tercihi. Yazılımın sunduğu üç kip sayesinde indirme hızını değiştirebiliyorsunuz. Bu sayede, gece saatlerinde tüm sürat am gaz indirme yaparken yoğun iş saatlerinde hızı düşürerek kimsenin rahatsız olmamasını sağlayabilirsiniz. Yazılım BitTorrent desteğine sahip ve YouTube gibi video sitelerindeki videoları da indirebiliyor. (FDM’yi kullanmaya karar verirseniz www.freedownloadmanager.org adresinden indirebilirsiniz.)

Orbit Downloader – Gelişmiş İndirme Yöneticisi

Temel özellikleri Free Download Manager’la benzer olan Orbit Downloader; YouTube, MySpace, Dailymotion gibi sitelerden video ve müzik indirme özelliğiyle dikkat çekiyor. RapidShare, DepositFiles tarzı dosya paylaşım sitelerinden dosya indirirken de birtakım kolaylıklar sağlıyor. Eksiği ise Free Download Manager’daki kadar başarılı bir hız yönetimine sahip olmaması. (Orbit’yi kullanmaya karar verirseniz www.orbitdownloader.com adresinden indirebilirsiniz.)

FlashGot – Firefox için Dosya İndirme Yöneticisi Eklentisi

Firefox İnternet kullananlara yönelik bir eklenti olan FlashGot ise indirme yöneticinizi Firefox’a bağlıyor. Diğer indirme yöneticileri de Firefox’u destekliyor fakat FlashGot’un desteklediği onlarca farklı yazılım bulunuyor. Ayrıca, toplu link aktarımı ve link gizleme sitelerindeki linkleri çözme konusunda da yardımcı olabiliyor. (FlashGot’ı kullanmaya karar verirseniz http://flashgot.net adresinden indirebilirsiniz.)

JDownloader – Dosya Paylaşım Siteleri İçin İndirme Yöneticisi

JDownloader, Java ile yazılmış Türkçe desteğine sahip, ücretsiz ve dosya barındırma servisleri için özelleştirilmiş bir indirme yöneticisidir. 100’ün üzerinde barındırma servisini destekleyen JDownloader, indirmeleri mümkün olduğunca otomatikleştiriyor. Örneğin servis sizi beklemeye zorluyorsa bu süre bittiğinde otomatik olarak indirmeyi başlatıyor, tümleşik OCR modülü sayesinde güvenlik kodlarının bazılarını çözüp kendisi giriyor, indirilen dosyaları otomatik olarak arşivden çıkarabiliyor. JDownloader premium üyelikleri de destekliyor. Üye olduğunuz servisin hesap bilgilerini girerseniz o servise ait indirmeler sorunsuz tamamlanıyor. (JDownloader’ı kullanmaya karar verirseniz http://jdownloader.org adresinden indirebilirsiniz.)

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...
  • Ada:Acaba olabilirm I bende eçok kötüyüm hastalık dedi...
  • Kadir:Hocam vardır bir çözümü derken sizi buldum, çok te...
  • erhan:makale için faydalandım.teşekkürler......

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir