Ücretsiz Fotoğraf Arşivleme Programı

Ücretsiz Fotoğraf Arşivleme Programı

Tüm fotoğraf organizasyon yazılımları gibi Fotobounce da yeni albümler oluşturmanıza, resimlerinizi taşımanıza ve resimlere açıklama eklemenize olanak tanıyor. Ancak Fotobounce’u rakiplerinden ayıran özelliği, yüz tanıma teknolojisinde yatıyor. Program açıldıktan sonra resimlerinizi içeren bir klasörü programa gösterin. Facebook arkadaşlarınızın ve istediğiniz sayfaların albümlerini tek bir tıklama yaparak bilgisayarınıza indirme fırsatı sunuyor. Fotobounce aynı zamanda size indirdiğiniz bu fotoğrafları düzenleme imkanı da veriyor. Bu sayede tek bir yazılım üzerinden bütün arşivinizi yönetime imkanı bulunuyorsunuz.

Bu aşamada programı kullanabilmek için ücretsiz bir kayıt formunu doldurmanız gerekecek. Yazılımın binlerce fotoğraflık bir arşivi taraması yaklaşık bir saat sürüyor. Tarama bittikten sonra koleksiyonunuza göz atmak için “Photos by Date” seçeneğine tıklayın. İçinde insan bulunan bir fotoğrafa çift tıkladığınızda yazılım, fotoğraftaki yüzü görüntüleyecek ve yüze bir isim atamanıza olanak tanıyacaktır. Birden fazla isim girmek için Unidentified sekmesine de tıklayabilirsiniz.

Bir süre sonra Fotobounce, önceden etiketlediğiniz insanları tanımaya başlayacak ve onları turuncu bir kutuyla işaretleyecektir. Ardından, Fotobounce’un tanımlamasını onaylama veya düzeltme imkânınız olacak. Yazılım Facebook’a ve Flickr’a bağlanıp fotoğraflarınızı gönderme, indirme ve aynı şekilde etiketleme olanağı da sunuyor. Maalesef Fotobounce otomatik yüz tanımada olağan üstü denecek kadar başarılı değil; bazen ön plandaki insanları görmezden gelebiliyor veya başka nesneleri surat olarak işaretleyebiliyor. Ancak bunlar çok büyük bir dert değil çünkü suratları elle işaretleyip etiketleme imkânınız her zaman var. Fotobouce, fotoğraf arşivinizdeki tüm yüzleri tanımladıktan sonra belli bir kişiyi içeren fotoğrafları bulmak için ismine tıklamanız ya da bir arama yapmanız yeterli olacak.

Fotobounce İndirme Linki
http://www.fotobounce.com/download.html