Ücretsiz Ofis Yazılım Programı İndir

Ücretsiz Ofis Yazılım Programı İndir

Microsoft Office programına Ücretsiz bir Alternatif arıyorsanız LibreOffice yazılımı tam size göre, OpenOffice.org Topluluğunun bünyesinden çıkan LibreOffice programı tıpkı OpenOffice gibi kullanıcılara ücretsiz olarak sunuluyor. Programın Türkçe dil desteği bulunduğundan kullanırken hiç zorlanmayacaksınız. Popüler formatlardaki dokümanları açabilir ve düzenleyebilirsiniz. LibreOffice ofis araçlarıyla donatılmış kullanışlı bir programdır. İçerisinde metin düzenleme, çizim ve sunum hazırlama araçları bulunan program en alt düzeydeki kullanıcıdan profesyonel kullanıcılara kadar her kesime hitap ediyor.

LibreOffice ücretsiz ofis yazılımı Microsoft Office’nin Word, Excel, Power Point, Access gibi popüler araçlarına alternatifler sunuyor. LibreOffice programının içerisinde Writer, Calc, Impress, Draw, Base ve Math araçları bulunuyor. Kısaca bu araçlardan bahis edecek olursak;

Writer: Metin düzenleme editörüdür. Oluşturduğunuz veya internetten indirdiğiniz dokümanları profesyonelce hazırlayabilirsiniz. Kolayca üstbilgi veya altbilgi ekleyebilir, Hızla değişen yeni metin sınırları ile düzenleyebilirsiniz. otomatik tamamlama, otomatik biçimlendirme ve otomatik yazım denetimi gibi bir çok özelliği bulunmaktadır. HTML, PDF, OppenOffice ve Microsft Office ile sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Calc: Grafikler ve analiz araçları sonuçlara şeffaflık getirmeye yardımcı olur. Tablolar hazırlamak, hesaplamalar yapmak, formüller ve fonksiyonlar kullanan tüm ofis çalışanlarının önemli bir yardımcısı olan araç verileri kolayca düzenlemenizi sağlıyor. SQL veya Oracle gibi dış veri tabanlarından veri ekleme, sıralama ve istatistiksel analizler üretmek için filtreleme özelliği bulunuyor. Microsoft Excel desteği bulunmaktadır.

Impress: Etkili multimedya sunumlar oluşturabilirsiniz. Bunun için hazır temalar sunan araç, 2D ve 3D clip-art’lar, özel geçiş efektleri ve güçlü çizim araçlarını sunumunuza dahil ederek etkileyici sonuçlar alabilirsiniz. standart sunumların dışında daha profesyonel sunular yapabilirsiniz. Programın Microsoft PowerPoint desteği bulunmaktadır. Profam daha çok internette video olarak kullanılan SWF desteği sunmaktadır.

Draw: sıfırdan diyagramlar ve çizimler oluşturmanıza olanak sağlar. Program dinamik 3D çizimler ve özel efektler oluşturmanıza imkan verir.

Base: Veritabanı yönetimi için kullanılan araç sayesinde mevcut veritabanı yapılarını entegre veya stand-alone bir uygulama olarak verileri kullanabilirsiniz. Tablo, form ve raporlar oluşturabilirsiniz. Bu raporları düzenlemenize imkan verir. MySQL, Adabas D, MS Access ve PostgreSQL veritabanı yazılımlarını desteklemektedir.

Math: formül editörü Math ile belgelerinize hızlı bir şekilde matematik, kimya, elektrikya da bilimsel denklemler gösterilecek denklemler ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz dokümanları MathML formatında veya PDF formatında kaydedilebilirsiniz.

LibreOffice İndir

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • RaMiZ DaYı:Dostum Bir sorum var Siyah ve Kırmızı İndir buton...
  • 564156:windows 98 mi kullanıyon da zibidi seni mavi ekran...
  • mehmet:insansayilsin.com yaptım single.php dosyasına attı...
  • Wanton:0538 294 22 90 Ulaşın Her türlü kapanan,engel yiy...
  • Wanton:Her türlü engel yemiş geçici veya kalıcı kapatılmı...
  • muhamed ay:biri ni n ismine ve telofonunua virus girsin...
  • saliha:avrupadaki ler icin yazma oyaliyorum.krep mevlut o...
  • ALihan:Bende kernel32.dll yi silemiyorum...
  • Eyüp kaymaz:Fotoğraf makinesini satan ben alıcıyım Sony dscw 7...
  • Meltem:Bana bildirim gelmesini istemiyorum ve arkadas ist...