Ücretsiz Sürücü (Driver) Yedekleme Programı

Ücretsiz Sürücü (Driver) Yedekleme Programı

Bilgisayarınızda yüklü olan sürücüleri yedekleyebileceğiniz bir program olan Double Driver kullanıcılara ücretsiz olarak sunulmaktadır. İşletim sisteminizi kurduktan sonra ilk iş sürücüleri (Driver) tanıtımı yaparsınız. Bu işlemleri tek tek yapmak biraz vakit alır. Tüm sürücü dosyalarını tek seferde kurabilirsiniz. Bu yazılım ile bilgisayarınızda yüklü olan sürücüleri bir klasöre yedekleyebilirsiniz. Daha sonra ihtiyaç halinde bu klasörden dosyalara ulaşarak kolayca kurulum yapabilirsiniz.

Double Driver Nasıl Kullanılır

Kullanımı oldukça kolay olan Double Driver programı ücretsiz ve ufak boyutludur. Programın kullanımı da oldukça kolaydır. Programı indirip yükledikten sonra çalıştırın ve üst menüden Scan butonuna tıklayınız. Program bilgisayarınızdaki donanımları tarayacaktır ve size bir liste halinde sunulacaktır.

Size sunulan listeyi inceleyin ve yedek almak istediğiniz sürücülerin kutucuklarına tik koyun daha sonra Backup butonuna tıklayın açılan pencereden Browse seçin ve D: sürücüsüne bir kez tıklatıp seçtikten sonra Tamam deyip herhangi bir ayar değişikliği yapmadan OK deyin. D: sürücüsü yerine istediğiniz bölümü seçebilirsiniz. Örneğin bir flaş belleğe yedek almak istiyorsanız ilgili sürücüyü seçmelisiniz. Program bilgisayarınızın kullanıcı adı ile aynı olan bir klasör içerisine sürücüleri yedekleyecektir. Bu nedenle yeni klasör oluşturmanıza gerek yoktur.

Double-Driver

Bu işlemleri yaptıktan sonra yedekleme işlemi başlayacaktır. İşlem bittikten sonra artık tüm sürücüleriniz yedeklenmiş olacaktır. Bilgisayarınıza format attıktan sonra bu klasörü kullanarak sürücülerinizi geri yüklemek çok kolay yapmanız gerekenler ise şu şekilde:

Yedek Sürücüler Bilgisayara Nasıl Geri Yüklenir

Yapmanız gereken ilk olarak programı tekrar kurup çalıştırmaktır. Üst menüden Restore butonuna tıklayıp açılan pencereden Localete seçeneğine tıklıyorsunuz. Yedek sürücülerin olduğu klasörü gösterip Tamam butonuna tıklıyorsunuz. Program sürücülerinizi tek tek geri yükleyecektir.

Double Driver İndirme Linki

http://www.boozet.org/download.htm

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar