Unutulan Windows Şifresini Nasıl Bulurum

Unutulan Windows Şifresini Nasıl Bulurum

Unutulan Windows Şifresini Nasıl Bulurum

Windows işletim sisteminize giriş yapmanızı sağlayacak olan şifreyi unuttuğunuzda ya hatırlamanız gerekiyor ya da sistemi yeniden kurmanız. Bir diğer yolda şifreyi çözecek programlar. Ophcrack isimli Linux dağıtımı Windows kullanıcı şifrenizi karşınıza getirme konusunda çok başarılı. Yapmanız gereken sadece Ophcrack LiveCD üzerinden sisteminize erişmektir. Linux dağıtımlarını USB belleklere açılabilir olarak yüklemiz için Universal USB Installer yazılımından yararlanabilirsiniz. Ophcrack LiveCD bünyesinde Windows işletim sistemlerinin tablolarını barındırıyor. Bu sayede tüm karakter setlerini tanıyarak işinizi görüyor.

Ophcrack USB Hazırlama

Universal USB Installer adlı yazılım ücretsizdir. Silediğiniz linux sistemini usb yazarak formatlık haline getirebilirsiniz, iso’yu seçerek hızlıca yazabilirsiniz kullanımı kolaydır. Kullanımı şu şekildedir.

Universal-USB-Installer

Step 1 seçeneğinden işletim sistemini seçiyoruz. Ubuntu, Windows ve daha uzunca bir liste sizi bekliyor. Kendinize uygun olanı seçiyorsunuz.

Step 2 seçeneğinden .iso uzantılı dosyasının bilgisayarınızdaki yerini gösteriyorsunuz.

Step 3 seçeneğinden kullanacağımız usb belleğinizi seçin. Format kutucuğunu işaretlerseniz USB’nize ilk olarak format atılır.
Son olarak Create butonuna tıklıyorsunuz.

Universal USB Installer İndirme Linki

http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

ophcrack

http://ophcrack.sourceforge.net/download.php

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar