USB Hız Testi ve Windows Yükleme

USB Hız Testi ve Windows Yükleme

resimli anlatım, türkçe nasıl kullanılır, ile bootable USB bellek nasıl hazırlanır? adlı program flaş belleğiniz ile pek çok şeyi yapma imkanına sahipsiniz. Flaş belleğinizi analiz edebilir, işletim sistemi kurabilirsiniz. Programın Türkçe dil desteği bulunuyor. Portable ve kurulumlu olarak iki şekilde de kullanıcıya sunulan yazılım ücretsiz olarak sunuluor.

Rmprepusb Nasıl Türkçeleştirilir

Rmprepusb adlı yazılımı indirilirken Türkçe dil dosyası da beraberinde geliyor. Programı Türkçeleştirmek için sağ üst kısımda English yazan kısmı Türkçe olarak değiştirerek programı Türkçeleştirebilirsiniz. Bu Türkçeleştirme tam anlamı ile bir Türkçeleştirme olmayacaktır. Ancak büyük ölçüde değişiklik olacaktır.

Rmprepusb ile USB hız testi

Rmprepusb programının özelliklerinden bir tanesi de USB hız testidir. Programın bu özelliğini kullanarak okuma ve yazma hızını öğrenebilirsiniz. Progaram USB ile yaptığınız hız testlerini kayıt altına alır. Klavyenizin F6 veya F7 tuşlarına basarak, kayıtlara bakabilirsiniz.

RMPrepUSb

Rmprepusb ile Flash Diskten Windows Kurma

Şimdi gelelim Rmprepusb ile işletim sistemi kurmaya, program özellikle Optik sürücü arızalı cihazlara işletim sistemi kurmak için bootable bir flaş bellek oluşturmak için işinize yarayacaktır. Rmprepusb programını çalıştırın ve seçmeniz gerekenler sırası ile şu şekilde;

Bootloader Options kısmından WinPe v2/WinPE v3/Vista/Win7 bootable [BOOTMGR] (CC4) seçeneğini seçiyorsunuz eğer kurmak istediğiniz farklı bir işletim sistemi ise mutlaka bu bölümden doğru seçeneği seçiniz.

Filesystem and Overrides, kısmından ise NTFS veya Fat32 seçeneklerinden birini seçmelisiniz.

Copy OS files after Format bölümünün önündeki kutucuğu işaretleyin, daha sonra yüklemek istediğiniz işletim sistemini göstermek için Choose Folder/File butonuna tıklayarak imaj dosyanızı çıkarttığınız klasörü veya CD/DVD sürücünüzü gösteriniz. Prepare Drive butonuna tıklıyorsunuz ve karşınıza çıkan uyarılara OK butonuna tıklayarak atlıyorsunuz. Bu bölüm Flaş belleğinizin okuma yazma hızını bağlı olarak biraz vakit alacaktır.

Artık İşletim sistemi kurabileceğiniz bir bootable USB belleğe sahipsiniz. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda USB ile başlatmayı unutmayınız.

Rmprepusb Programını İndir:

http://www.rmprepusb.com/home

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Emre:Benim bilgisayarım taktığımda dolum yapıyor yazısı...
  • SUAT DURMUŞ:Çok teşekkürler.Bilgisayarımdaki bu özellik yakın ...
  • hilmi:bende a530 hiç bişey yapamıyom çok kötü bilgisayar...
  • Duygu:Sifremi unuttum youtube yardimci olurmusuniz...
  • abdullah:vestel vtab7 lite 3 en son güncelleme kaç abi...
  • Ahmet yazıcı:Peki imei kayıtını eski bir telden kaydettiler,yaz...
  • Emir:Bendede aynı sorun var düzeltebildinmi...
  • Osman:sizin yazacağınız yönergeye yazayım...saçmalık.....
  • rqzn:puahhah millet buraya hesabımı açın yazmış 200 iq...