Uyku Modundayken Kendiliğinden Olarak Uyanıyor

Uyku Modundayken Kendiliğinden Olarak Uyanıyor

Bilgisayarı uyku moduna aldığınızda sistem kendiliğinden uyanıyorsa, yani kullanıcı istemeden uyku modundan çıkıyorsa bunun birden fazla nedeni olabilir. Bu duruma ilk olarak işletim sisteminize kötü kodlanmış bir malware bulaştığından şüphelenebilirsiniz. Bilgisayarınızdaki antivirüs yazılımını güncelleyip tam sistem taraması yaptıktan sonra MalwareBytes Free yazılımını bilgisayarınıza yükleyin ve bir de bu program ile tam sistem taraması gerçekleştirin.

Sistem Kendiliğinden Uyanıyorsa Yapmanız Gerekenler

Sistemin uyanmasının nedeni bir bileşen de olabilir. Sistemin uyanmasının nedenini tespit edebilmek için Windows’un arama aracına erişin ve “cmd” şeklinde arama yapın, “Komut istemi” sonucuna sağ tıklayın ve “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğini kullanın. Komut İstemi aracında tırnak işaretleri olmadan “powerdg /lastwake” yazın, karşınıza bilgisayarı uyandıran son servis veya aygıt listelenecektir.

Sistemi uyandıran gereksiz bir servis ise gönül rahatlığıyla devre dışı bırakabilirsiniz. Eğer bir aygıt sistemi uyandırıyorsa Aygıt seçeneğine girin. Karşınıza gelen pencerede “Güç Yönetimi” sekmesini görüntüleyin ve “Bu aygıt bilgisayarı başlatsın.” seçeneğini devre dışı bırakıp “Tamam” butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar