seo dersleri

Windows 8 Güvenlik Modunda Nasıl Açılır

Windows 8 Güvenlik Modunda Nasıl Açılır

Windows işletim sistemlerinde bilgisayar açılırken F8 tuşuna basarak Güvenlik Modunu etkinleştirebiliyorduk. Ancak işletim sisteminde bunu yapabilmek için ilk önce normal oddayken güvenlik modunu aktif hale getirmelisiniz. işletim sisteminde neden böyle bir yola başvurulduğuyla ilgili bir açıklama yok, ancak olası çökmeler ve casus yazılım bulaşması halinde güvenlik modu kullanıcılar için kurtarıcı bir yol olabiliyor. işletim sisteminde güvenlik modunu aktif hale getirebilmek için anlatacağımız uygulamaları adım adım yapınız.

Windows 8’de aktif hale getirmek için Metro arayüzünde “cmd” yazıyorsunuz. “Command Prompt – Komut Satırı” uygulamasını çalıştırın. buradan “bcdedit /enum /v” yazıyorsunuz ve Enter tuşuna basıyorsunuz. “Description” olarak “Windows 8 Consumer Preview” dizisini içeren girdinin tüm “identifier” tanıtıcı dizisini kopyalayın ve Enter tuşuna basınız.

Şimdi komut satırında şunları yazın:

“bcdedit /copy tanıtıcıdizisi /d” – “Windows Developer Preview (Safe Mode)”

Bu işlemlerden sonra “msconfig” yazıp Enter tuşuna basıyorsunuz. Boot kısmından “Windows Developer Preview (Safe Mode)” seçeneğini seçiyorsunuz. “Safe Boot” seçeneğine ve “Make All Boot Settings Permanent” seçeneğine tıklayıp onaylayınız. Windows 8 işletim sisteminiz yeniden başlatıyorsunuz. Açılışta Windows 8′i güvenli modda başlatabileceğiniz bir seçenekle karşılaşacaksınız.

"Windows 8 Güvenlik Modunda Nasıl Açılır" Başlıklı Konu İçin 1 Yorum Yapıldı.

  1. ayhan dedi ki:

    metro arayüzü nedir?ben gelişmiş seçeneklerden ileri gidemiyorum,lütfen yardımcı olurmusunuz

Konu İle İlgili Görüşlerinizi Buradan Paylaşabilirsiniz.

facebook twitter youtube google+ feedburner feedburner