Windows Mavi Ekran Hatası Otomatik Reset Atıyor

Windows Mavi Ekran Hatası Otomatik Reset Atıyor

Windows mavi ekran hatası çıkıyor ve okuyamadan otomatik olarak reset atıyorsa bu Windows’unuzun sistem ayarlarıyla alakalıdır. Windows sistem hatası verdiğinde otomatik olarak yeniden başlat şeklinde ayarlı olduğu için hatayı okumaya bile fırsatını bulamıyorsunuz. Hata mesajında size bazı kodlar verilir ve bu kodların anlamlarını arayarak hatanın nedenini kolayca bulabilirsiniz. Bilgisayarı mavi ekranda bekletmek için yapmanız gerekenler ise şu şekilde…

Mavi Ekran Hatasında Bilgisayar Yeniden Başlamasın

Bunun için ilk olarak Bilgisayar ikonunu üzerine gelip Sağ tık yapıp açılan pencereden Özellikler sekmesine tıklıyorsunuz. Sol menüden Gelişmiş sistem ayarları seçeneğine tıklıyorsunuz. Açılan pencereden Gelişmiş sekmesine tıklayıp daha sonra Başlangıç ve Kurtarma bölümünün altında yer alan Ayarlar butonuna tıklıyorsunuz. Buradan da Otomatik olarak yeniden başlat önündeki tiki kaldırıp Tamam butonuna basarak pencereleri kapatıyorsunuz.
baslangic-ve-kurtarma

Açılışta Windows Hatası Nasıl Bulunur

Bilgisayarınız açılırken sistem henüz devreye girmeden açılıştaki hatayı bulabilirsiniz. Bunun için açılış esnasında CTRL tuşuna basılı tutmanız yeterlidir. Sistem size hatanın ne olduğunu gösterecektir.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.