Windows Veri Yürütme Engellemesi Ayarları

Windows Veri Yürütme Engellemesi Ayarları

Bilgisayarınızda Windows işletim sistemi yüklü ise interneti engelleyen veri yürütme engellemesini kaldırabilirsiniz. Bu ayarlara geçmeden önce Veri Yürütme Engellemesi nedir bunu bir inceleyelim, çalıştırmak istediğiniz programın sistem belleğini güvenli bir şekilde kullanmasını sağlamak amacı ile programları izleyerek zararlı yazılımlardan yani virüs, spy bot gibi güvenlik açıklarından korunmanızı sağlar. Veri Yürütme Engellemesi sizin için sıkıntı çıkartıyor ise devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak bizim tavsiyemiz ayarlarınızı değiştirmeden önce programınızın güncel olup olmadığı ve Veri Yürütme Engellemesi ile uyumlu olan bir versiyonunun olup olmadığını kontrol ediniz.

Veri Yürütme Engellemesi ayarlarını değiştirmek için Başlat düğmesine tıklayınız ve açılan menüden Denetim Masasına tıklayınız. Sistem ve Bakım ikonuna tıklayınız daha sonra Sistem’i tıklatarak Sistem’i açın. Gelişmiş Sistem Ayarları’nı tıklayın ardından sistem sizden Yönetici parolası veya onay isterse parolanızı yazın ve onaylayın. Daha sonra performans kısmının altında bulunan Ayarlar seçeneğini tıklayın.

Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan Veri Yürütme Engellemesi sekmesini ve ardından Seçtiklerim dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP’yi etkinleştir seçeneğini tıklayarak işlemlerinizi onaylayın.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.