Windows Veri Yürütme Engellemesi Ayarları

Windows Veri Yürütme Engellemesi Ayarları

Bilgisayarınızda Windows işletim sistemi yüklü ise interneti engelleyen veri yürütme engellemesini kaldırabilirsiniz. Bu ayarlara geçmeden önce nedir bunu bir inceleyelim, çalıştırmak istediğiniz programın sistem belleğini güvenli bir şekilde kullanmasını sağlamak amacı ile programları izleyerek zararlı yazılımlardan yani virüs, spy bot gibi güvenlik açıklarından korunmanızı sağlar. sizin için sıkıntı çıkartıyor ise devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak bizim tavsiyemiz ayarlarınızı değiştirmeden önce programınızın güncel olup olmadığı ve ile uyumlu olan bir versiyonunun olup olmadığını kontrol ediniz.

Veri Yürütme Engellemesi ayarlarını değiştirmek için Başlat düğmesine tıklayınız ve açılan menüden Denetim Masasına tıklayınız. Sistem ve Bakım ikonuna tıklayınız daha sonra Sistem’i tıklatarak Sistem’i açın. Gelişmiş Sistem Ayarları’nı tıklayın ardından sistem sizden Yönetici parolası veya onay isterse parolanızı yazın ve onaylayın. Daha sonra performans kısmının altında bulunan Ayarlar seçeneğini tıklayın.

Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan Veri Yürütme Engellemesi sekmesini ve ardından Seçtiklerim dışında kalan tüm Windows programları ve hizmetleri için DEP’yi etkinleştir seçeneğini tıklayarak işlemlerinizi onaylayın.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir