Android Görsel Zeka Testi Uygulaması İndir

Android Görsel Zeka Testi Uygulaması İndir

İşletim sistemli cihazınıza yükleyip kullanabileceğiniz uygulaması ile görsel zekanızı test edebilirsiniz. için geliştirilen ve eğlenceli bir uygulama olan Görsel Zeka Testi nesneler arasındaki ilişkilendirme yeteneğini ve dikkatti ölçer. Uygulama toplamda 30 sorudan oluşmaktadır ve tüm soruları cevaplandırdığınızda anlamlı sonuçlara varabilirsiniz. Görsel Zeka Testi uygulaması ile soruları zamana karşı çözersiniz ve hızınıza göre skor yaparsınız. Uygulama içerisinde en zekiler bölümü yer alır ve bu bölüm sayesinde kendi skorunuz ile karşılaştırma yapabilirsiniz.

Görsel Zeka Nedir

Görsel zekanın bir diğer özelliği ise mekansal zekadır. kısaca görsel zeka resimlerle ve şekillerle düşünebilme yeteneğidir. Görsel dünyayı algılayabilme, şekil, renk ve dokuları zihnin gözleriyle görebilme ve bunları sanatsal formlara dönüştürebilmektir. Görsel zeka el, vücut ve beyin koordinasyonunun gelişimi küçük kas gelişiminin çalışması ile daha fazla geliştirilebilmektedir.

Görsel Zekaya Sahip İnsanların Özellikleri

Bu zeka her insanda var olan bir zekadır ancak kimi insanlarda doğuştan bu zeka çok daha yüksektir. Daha sonradan geliştirilebilir ve görerek, gözleyerek öğrenilebilir. Kolay yön bulabilirler ve grafik, diyagram, harita, şekil ve modelleri görsel zekası düşük olan kişilere göre çok daha iyi yorumlarlar. Konuşulan bir konudan zihinsel objeler, hayaller, resimler üretebilirler. Daha sonra bu bilgi hatırlanmak istendiğinde bu resimler kullanılmaktadır. Çizmek, resim yapmak, boyamak bu zekaya sahip insanlar için çok daha zevkli ve basit bir olaydır. Görsel zekası yüksek olan kişiler bir objenin farklı açılardan perspektifini çıkartabilir ve zihninde canlandırabilirler.

Android Görsel Zeka Testi İndirme Linki:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zyna.zeka.testi

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...
  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir