Süresiz Konum Paylaşma Canlı Takip Nasıl Yapılır

Süresiz Konum Paylaşma Canlı Takip Nasıl Yapılır

Günümüzde canlı takip özelliği sayesinde çocuklarınızı, araçlarımızı hatta hayvanlarımızı dahi izleyebiliyoruz. Apple iPhonemu bul özelliği sayesinde Arkadaş izleme gibi seçenekler mevcut ancak bunu yapabilmek için yine bir Apple cihaz kullanmanız gerekiyor. Whatsapp gibi popüler anlık mesajlaşma uygulamalarıda bu türden hizmetler veriyor. Ancak 8 saat ile sınırlı ve yine bunları kullanabilmek için bu platformlarda hesap açmak gerekicek, bizim size anlatacağımız yöntem ise Google Haritalar ile süresiz anlık konum paylaşma yöntemidir. Bu yöntem sayesinde cihazlar arası sorun yaşamadan süresiz takip yapabileceksiniz.

Google Haritalar ile Süresiz Canlı Konum Paylaşma

Google Haritaları açtığınızda karşınıza konumunuzu gösteren mavi bir ikon çıkacaktır. İlk olarak bu ikonun üzerine tıklıyoruz.

Daha sonra yeni açılan sayfada Konumu Paylaş ikonuna tıklayın. Karşınıza bir uyarı çıkacaktır. “Bağlı kalın,Gerçek zamanlı konumunuzu ailenizle ve arkadaşlarınızla paylaşın. Nerede olduğunuzu görebilir, Google uygulamaları ve hizmetleri üzerinden sizinle paylaşımda bulunabilirler. Konumunuz, siz uygulamayı kullanmazken bile güncellenir.” uyarısına Devam deyip geçin.

1 saat boyunca” olan kısmı “Siz bunu kapatana kadar” ile değiştirin. Hemen altta yer alan kişilerdende kiminle paylaşacağınızı seçin. Böylece istediğiniz kişi takibi durdurana kadar konumunu izleyebilirsiniz.