Android Uygulamaları Başka Telefona Aktarma

Android Uygulamaları Başka Telefona Aktarma

Android uygulamaları telefonlar arasında nasıl transfer edilir. Android işletim sistemli akıllı cep telefonu ve Tablet PC’lerdeki uygulamaları birbirleri arasında kolayca transfer edebilirsiniz. Cep telefonu değiştirdiğinizde yada arkadaşınızda gördüğünüz fakat Google Play Store’den kaldırılan uygulamaları kendi cihazınıza yükleyebilmek için birkaç basit adım ve internet bağlantısı ile uygulamaları kolayca aktarabilirsiniz.

Android Uygulamalar Başka Telefona Transfer Etme

İlk olarak Google Play Store’e girerek ASTRO File Manager adlı uygulamayı cihazınıza yüklüyorsunuz. Bunun için şu linki kullanabilirsiniz.

ASTRO File Manager İndirme Linki:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.metago.astro&hl=tr

Uygulamayı yükledikten sonra çalıştırıyorsunuz Tools menüsünden Application Manager seçeneğini seçiyorsunuz.
Installed Apps sekmesinden uygulamaları görüntülüyorsunuz. Bluetooth aracılığı ile uygulamaları diğer telefona transfer edeceğiz. Buradan uygulamaları seçiyorsunuz daha sonra Backup butonuna dokunuyorsunuz. Yedekleme işlemi gerçekleştiğinde yedeklenen uygulamalar listede mavi harflerle görülüyor ve Backed Up Apps sekmesindeki yerini alıyor.

Google Play’e tekrardan giriş yapıyorsunuz ve Bluetooth File Transfer adlı uygulamayı cihazınıza yüklüyorsunuz. Bunun için şu linki kullanabilirsiniz.

Bluetooth File Transfer İndirme Linki:

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.medieval.blueftp&hl=tr

Uygulama kurulduktan sonra çalıştırıyorsunuz. /mnt/sdcard/backups/ dizinine ulaşın ve transfer etmek istediğiniz uygulamaların APK uzantılı dosyalarını seçin. Üst kısımda yer alan Bluetooth simgesine dokunun. Aktarım yapmak istediğiniz cihazı Found Devices bölümünden seçin ve aktarımın gerçekleşmesini sağlayın.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar