Android ve iOS için Ortaçağ Savaşları Stratejileri ve Taktikleri Oyunu

Android ve iOS için Ortaçağ Savaşları Stratejileri ve Taktikleri Oyunu

Android ve iOS işletim sistemli telefon ve Tabletlerde yükleyip oynayabileceğiniz ücretsiz oyun olan Medieval Wars: Strategy & Tactics adlı Ortaçağ Savaşları Stratejileri ve Taktikleri oyunu daha önceleri bilgisayarda popüler olan Rome, Total War gibi oyunların benzeri tarzına sahip strateji savaş oyunudur. Dünya haritası üzerine askerleri temsil eden ikonlar yerleştirilir. Örneğin Fransa’daki askerleriniz ile İspanya’ya saldırabilirsiniz. Zar atılır ve yüksek gelirse kazanırsınız. Bu keyifli oyun bilgisayarda da çeşitli şekillerde oyunculara sunuldu. Akıllı telefonlar ve tabletler üzerinde oynayabilecekleri sıra tabanlı bir strateji oyunu olan Medieval Wars: Strategy & Tactics, Avrupa tarihinin en kanlı savaşlarının ve çatışmalarının yaşandığı ortaçağı konu almaktadır. Oyun 3 tane tarihsel savaşı konu alıyor ve toplamda 16 farklı bölümü bulunuyor. 4 Bağımsız tarihsel senaryo yer alan oyunda, çeşitli çatışma ve savaş modu haritaları ,le geniş bir görsel grafiklere sahip. ordunuzda yer verebileceğiniz 17 farklı asker seçeneği yer alıyor.

Medieval Wars: Strategy & Tactics

Haçlı Seferleri, Normandiya Çıkarması, Yüz Yıl Savaşlarını konu alan oyunda sizde yerinizi alıyorsunuz. Gerçek savaş senaryosunun yer aldığı oyunda İngiltere, Fransa ve Haçlı Ordularını yönetme şansına sahipsiniz. Oyunda ordularınızı hazırlamalı ve en iyi savaş stratejilerini belirleyerek ortaçağ tarihinin büyük savaşlarını kazanmalısınız.

Oyunun kontrolleri oldukça basit, tek parmak ile rahatlıkla devletinizin askerlerini kontrol edebiliyorsunuz. Oyunu açtığınızda İngiltere’de oyuna başlıyorsunuz. Burada sınırlar ve her sınırda belli sayıda askeri birlik bulunuyor. Her birlikte 12 askeri birim oluyor ve sınırlar ara-sında hareket edebiliyor, şehirlere yayılmış durumdaki ordularınıza katılabiliyor ve en önemlisi de düşman askerlerine saldırabiliyorsunuz. Saldırılarda kazanmanın iki koşulu bulunuyor. 12 birim askeri olan bir orduya örneğin üç veya sekiz birimle saldırarak kazanmazsınız. Yüksek sayılarda ordular hazırlamalı ve saldırılar düzenlemelisiniz. Ayrıca askerleri şehirlerarasında hareket ettirmek, diğer ordularınıza takviyeler yapmak ve düşmana saldırılar yaptıktan sonra sıra rakiplerinize geçiyor. Askerlerini kaydırıyor, güçsüz bölgeleri güçlendiriyor ve size saldırılar düzenliyor. Kısacası oyunun işleyişi, kontrol ettiğiniz devletin askeri güçlerini kullanarak çevrenizdeki veya denizaşırı mesafelerdeki düşman devletlerin topraklarını fethetmeniz yani ele geçirmeniz gerekiyor.

iOS için Medieval Wars: Strategy & Tactics İndirme Linki
https://itunes.apple.com/app/id757752419

Android için Medieval Wars: Strategy & Tactics İndirme Linki
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.herocraft.game.free.medieval