Gelecekte Cep Telefonu

Gelecekte Cep Telefonu

Günümüzde telefonları her gün yeni bir özellik çıkartılarak piyasaya sunuluyor şundan birkaç yıl önceki cep telefonları ile günümüz cep telefonlarını karşılaştırdığımızda bile aradaki çok büyük farkları görebiliriz. Peki ya sizce gelecekte cep telefonları nasıl olacak neye benzeyecek işte geleceğin cep telefonları…

Günümüzün mobil telefon teknolojileri hızla kendini geliştirirken bir yandan da geleceğin konseptleri belirleniyor. Futuristik bir tasarıma sahip olacak telefonların tasarımları artık dünyaca ünlü tasarımcılar tarafından yapılıyor. Tasarımın işlevselliğin önüne geçmesi de muhtemel durumlar arasında. Bu sebeple firmalar artık sadece geliştirmeye odaklanmış durumda. Tasarım işini ise tasarımcılara yaptırıyorlar.

Olaya bir de kullanıcı açısından bakarsak kullanıcıların da tasarımları gelişmiş telefonları tercih ettiğini biliyoruz. Bu sebeple gelecekte edineceğimiz telefonların çizgisini bilmekte fayda var. Bu yazıda yer verdiğimiz 4 telefon gerek tasarımlarıyla gerekse işlevsellikleriyle ön plana çıkan ve gelecekte adından söz ettirecek olan en ilgi çekici telefonlar arasında.

nokia morph

zamanların en ilgi çekici konseptlerinden birine sahip olan ’nın projesi basına duyurulduğundan bu yana yediden yetmişe herkesin ilgisini çekiyor. İlginç olan ise şekil değiştiren bu telefonun yeni teknolojiler için en önemli adımlardan biri olması.

Nanoteknolojinin nimetlerinden sonuna kadar yararlanıyor bu telefon. Herkesin kendi kişisel kullanımına göre şekil verebileceği telefon katlanılabilir yapısıyla dikkat çekiyor. Ayrıca fiyatıyla ellerimizi yakmasına da kesin gözüyle bakılıyor.

massimo

İtalyan adlı bir tasarımcıya ait olan telefon elinize takıldığında her daim yanınızda taşıyabildiğiniz konuşurken de parmaklarınızı kullanabildiğiniz zamanının en ilginç telefonlarından biri. Elastik kabloları da kullanıcıya rahatsızlık vermesin diye tasarlanmış.

Handphone adı verilen bu telefon teoride hands-free olmasına rağmen gerçekte öyle değil. Zira konuşurken elinizle bir telefon tutmanız gerekmiyor belki ama eliniz yine kulağınızda olmak zorunda.


çift dokunmatik
Şu bir gerçek ki dokunmatik telefonlar geleceğin standardı olacak. iPhone bu konseptin en popüler ürünlerinden biri. Görüyoruz ki talep büyük. Dokunmatik ekranlı telefonların ekranlarının nasıl ayarlanabileceğiyle ilgili birçok olasılık mevcut.

Örneğin P-Per adlı bu telefon ince yapısı ve dokunmatik ekran tasarımıyla ekran ayarlamalarında bir çığır açacağa benziyor. Aklınızda daha iyi canlanması için iki iPhone’un kapak kapağa birleştirilmiş hali olarak düşünebilirsiniz. Tabii ki inceliğini göz ardı etmeyin.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (6 Yorum)

 1. hayın dedi ki:

  Valla billa bu yazı doğmaıs

 2. b.t.d dedi ki:

  salih bey bana ulasa bilirimisiniz projeniz icin her türlü maddi destek olabiliriz bana ulasın lütfen

 3. damla dedi ki:

  çok güzel olmuş iterimmmmmmmmmmm??

 4. aleyna dedi ki:

  çok güzel olmuş bende iterimmmmmmmmm??

 5. salih dedi ki:

  cep telefonu ile ilgili projem var karizmatik bişi cekici ama bu projeyi yapmak icin durumum yok yardımcı olursınz bu projeyi dünyaya tanıtalım

 6. zafer güven dedi ki:

  yetersiz.iletişim beyinden beyine olmalı.cep telefonları bir damla kanla genetik haritaları çıkarmalı.cepler zetabyte lara ulaşmalı defter kitap yerine geçmeli.cep telefonları bizimle insan gibi muhabbet etmeli.daha binlerce projem var.bana göre yetersiz.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar