Gökyüzündeki Nesneleri Gösteren Uygulama

Gökyüzündeki Nesneleri Gösteren Uygulama

Bu uygulamalar sayesinde gökyüzü avucunuzun içinde olacak, Gökyüzüne baktığınızda ay, güneş ve yıldızları görürsünüz. Cep telefonu yada Tabletinize bu uygulamayı yüklediğiniz zaman telefon size gezegenleri, takım yıldızlarını ve hangi yıldızın nerede olduğunun konumunu gösteriyor. İsterseniz arama bölümünden istediğiniz gezegenin ismini yazıyorsunuz ve uygulama size gerekli yönlendirmeyi yapıyor. Uzay, gökyüzü, yıldızlar ve gezegenlere karşı ilginiz varsa bu uygulama sizin için müthiş bir başlangıç olacaktır.

Uygulama profesyonel fotoğrafçılar içinde oldukça kullanışlı olacaktır. Güneşin doğuşu, ayın ortaya çıkması gibi anları takip etmek oldukça zordur. Bu uygulama sayesinde ay ve güneşin konumunu takip ederek nerede olduklarını izleyebilirsiniz. Böylece en iyi kareyi yakalayabilir ve müthiş fotoğraflar elde edebilirisiniz.

Samanyolu galaksisi inceleyebileceğiniz bu uygulamada Solar System (Güneş sistemi), Stars (Yıldızlar), Constellations (Takımyıldızları), Brightest Satellites (Parlak Uydular), Nebulae & Galaxies (Bulutsu ve Yıldız Kümeleri), Messier Objects (Karışık objelere) kolaca ulaşabilirsiniz.
skyview-goruntusu
Tüm gök cisimlerinin yerini kamera üzerinden anlık olarak gösteriyor. Tüm yıldız ve gezegenlerin yerini kolayca bulabiliyorsunuz. Uygulamanın eksi yönlerinden biride çok şarj yemesidir. Bunun sebebi de uygulama çalıştığında kameranın sürekli açık olmasıdır. Benzerlerinden çok daha büyük avantaj sağlıyor. Olması gerektiği gibi olan bu uygulama diğer benzer uygulamalardan daha kullanışlıdır. Objeleri seçince özet halinde bilgiler bulabiliyorsunuz fakat İngilizce, isterseniz objenin uzaklığı, çapı, derecesi gibi detayları bulabiliyorsunuz. Objenin izlediği yörüngeyi takip edebilirsiniz. Bu yörünge üzerinde bir yere bakınca saat kaçta o noktada olacağının bilgisini görebiliyorsunuz. Uygulamanın en güzel yanı ise internetsiz çalışabiliyor

İOS için Skyview Uygulaması İndir
https://itunes.apple.com/us/app/skyview-free-explore-universe/id413936865

Android için Skyview Uygulaması İndir
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.t11.skyviewfree

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Seckin taş:İki feisburk hesabım var öncekine nasıl dönüş yapa...
  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
  • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
  • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
  • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...
  • seyhmus:banada yardımcı olabilirmisin...
  • seyhmus:bnde aynı dertten muzdaribim yardımcı olabilirmisi...
  • Özcan uyar:Face hesabımi başka telofana geçeceğim için kapatt...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir