Görme Engelliler için Android Uygulaması İndir

Görme Engelliler için Android Uygulaması İndir

Görme engelliler için geliştirilen adlı uygulama ekranda görünen ne varsa o sırada dokunduğunuz ayarın veya o uygulamanın adını seslendiren ücretsiz bir uygulamadır. Bu uygulamayı yüklediğinizde telefonunuz neye dokunsanız cihaz uyulama ile ilgili bilgi vermeye başlayacaktır. Cihazınıza erişilebilirlik kazandıran bu uygulama Android işletim sistemli cihazılar için konuşma ve erişilebilirlik uygulamasıdır. ile ilgili detaylar ise şu şekilde…

TalkBack Nedir

TalkBack, telefonunuzda gezinmenize yardımcı olmak için geliştirilen bir uygulamadır. Dokunduğunuz ve etkinleştirdiğiniz şeyleri açıklayarak sesli geri bildirim yapar. Eğer uygulamayı yüklediğinizde cihazınızda bu özellik aktif olmadıysa TalkBack’in ayarlardan aktif edilmesi gerekiyor. Bu nedenle görme engelli bir kullanıcıya ayardım edilmesi gerekir.

TalkBack, uygulamaları görme engelli kullanıcılara özel olarak geliştirilmiştir. Uygulamanın amacı Android işletim sistemli cep telefonları ve tabletlerinin kolay kullanımı sağlamaktır. Uygulama konuşma ve titreşim özelliklerini çok daha etkin kullanıyor böylece göreme engellilerde aktif olarak kullanabiliyor.

TalkBack Nasıl Kullanılır (Açma ve Kapatma)

Ana Ekran veya Uygulamalar ekranından Ayarlar simgesini seçiyorsunuz ve buradan Erişilebilirlik > TalkBack seçeneğini seçiyorsunuz daha sonra TalkBack anahtarını Açık veya Kapalı konumuna getirerek aktif veya pasif hale getirebilirsiniz.

Uygulamayı aktif ettiğiniz anda artık her şey size sesli geri bildirim olarak geri döner. Telefonunuz ile gezindikçe TalkBack yaptığınız işlemleri sesli olarak anlatır.

TalkBack İndirme Linki

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.marvin.talkback

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
  • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
  • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
  • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...
  • seyhmus:banada yardımcı olabilirmisin...
  • seyhmus:bnde aynı dertten muzdaribim yardımcı olabilirmisi...
  • Özcan uyar:Face hesabımi başka telofana geçeceğim için kapatt...
  • Harun:Elinize emeğinize sağlık. Şu bilgiyi ve şu güç bağ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir