İnternet ile Şifreli Görüşme ve Mesajlaşma Uygulaması

İnternet ile Şifreli Görüşme ve Mesajlaşma Uygulaması

Android işletim sistemi ve IOS işletim sistemli cihaza sahipseniz Mobil Mesajlaşma, Anlık İleti (facebook) chat programları ile şifreli bir şekilde görüşme yapabilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. ChatSecure ile şifreli olarak mesajlaşabilirsiniz. Bu uygulma Google Talk, Jabber, Facebook Chat, Oscar (AIM) üzerindeki bir iletişim kanalını Cypher punkların kullandığı kayıt dışı protokolü kullanarak güvenli hale getiren açık kaynak kodlu şifreli mesajlaşma uygulamasıdır.

ChatSecure Uygulamanın Özellikleri

Uygulama Off-The-record (OTR) kullanarak Facebook, Google gibi popüler sitelerdeki arkadaşlarınızla güvenli sohbet etme imkanı sağlar. Desteklediği servisler arasında Facebook Chat, Google Chat (Gtalk), Yandex Chat, VKontaktei, StudiVZ, Livejournal, Jabber gibi popüler servislerin yanı sıra daha pek çok servis bulunuyor.

ChatSecure uygulamasının güzel bir yönü de Türkçe desteğinin bulunmasıdır. Uyulama telefonuzun hafızasında herhangi bir kayıt tutmaz. Bu özellikte yine sizi koruyan bir özelliktir. Böylece konuşmalarınız ark niyetli kişilerin eline geçmez.

ChatSecure Nasıl Kullanılır

ChatSecure uygulamasına Facebook hesabınızı eklemek için yapmanız gerekenler şu şeilde; hesap ekleme ekranında Account Type daha sonra Jabber (XMPP) seçeneğini seçiyorsunuz. Daha sonra kullanıcı adı kısmına Facebook Kullanıcı Adı’nızı yazıyorsunuz. Parola alanına Facebook parolanızı giriyorsunuz. Advanced Account Settings seçeneğine tıklayıp Connect Server ayarını chat.facebook.com şeklinde değiştiriyorsunuz.

Androidhttps://play.google.com/store/apps/details?id=info.guardianproject.otr.app.im

iOShttps://itunes.apple.com/us/app/chatsecure/id464200063

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.