Metrobüs, Otobüs, Vapur, Feribot, Metro Bilgileri Veren Uygulama

Metrobüs, Otobüs, Vapur, Feribot, Metro Bilgileri Veren Uygulama

Türkiyenin büyük illeri başta olmak üzere, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa’da ve dünyanın pek çok büyük şehrinde metrobüs, otobüs, vapur, feribot, metro için tarife ve ulaşım bilgileri sunan TRAFI adlı uygulama toplu taşıma seyahat planlayıcısıdır. Gerçek zamanlı trafik verileri ile kapıdan kapıya destek veren bir yer tarifi uygulaması olan TRAFI konumunuzu anında tespit ediyor. Daha sonra gitmek istediğiniz noktayı yazıyorsunuz ve oaraya metrobüs, otobüs, vapur, feribot, metro gibi araçlarla gidebileceğiniz alternatifler sunuyor. En az araç seçeneği yada en erken gidebilmek gibi alternatiflerden seçimizi yaparsınız ve güzargahlara kadar sistem size gideceğiniz yolu gösterir.

TRAFI

Ülkemizde kullanım oranı oldukça yüksek olan Foursquare’in API’ı üzerinden çalışan bu uygulama, adres bilgilerini buradan elde ettiği için sorgu sonuçlarına çok hızlı cevap eriyor. Uygulamayı kullanabilmek için Foursquare adlı uygulamayı kullanmanıza gerek yok, kullanıcıya yaptığı sorgudan sonra Trafi’nin ana odak noktası olan metrobüs, otobüs, vapur, tramvay ve metro olmak üzere toplu taşıma taşıtlarına ait bilgiler ekranda isimleri, ortalama seyahat süreleriyle sunuluyor.
Haritada bulunduğu yeri göstermenin yanından kaç durak kaldığını ve ne kadar yürümek gerektiğini de gösteren Trafi’nin toplu taşımayı yoğun şekilde kullananlar için önemli bir yardımcı olacaktır. TRAFI çevrimdışıda çalışıyor. Yani intenretiniz yoksa, gitmek istediğiniz noktayı seçerek nasıl gideceğinizi seçebiliyorsunuz.
trafi-otobus-tren-saatleri-ekran-goruntusu

TRAFI Uygulamasının Özellikleri

• Güzergah arama
• Tarifeler ve zamanlamalar
• Canlı haber paylaşım alanı
• İnteraktif durak haritası
• Gerçek zamanlı hareket bilgisi
• Durağa bir sonraki geliş zamanı
• Favoriler – Dilendiğinde en sık kullanılan duraklar, ev ve iş yeri adresleri daha kolay erişim için kaydedilebilir.

TRAFI Uygulaması İndirme Linki
http://web.trafi.com/?l=tr

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar