Nokia Normandy Android Telefon Modeli

Nokia Normandy Android Telefon Modeli

Nokia sonunda direnmeyi bıraktı ve Android işletim sistemli cep telefonu modeli çıkartmaya karar verdi. Mavi, sarı, yeşil, sarı, siyah ve beyaz renk seçenekleri ile kullanıcıların karşısına çıkacak olan cihaz Quad-core işlemci ile güçlendirilmiş 1GB RAM bellek, çift kamera, 4.5 inç ekran boyutu, Wi-Fi, Bluetooth ve Edge gibi bağlantı desteği ile geliyor. Cihaz 2100 mAh pil ile çalışıyor.

Android’li Nokia Normandy

Nokia-Normandy-renk-secenekleri

Nokia Normandy akıllı cep telefonu Android işletim sistemi yüklü olacak fakat Nokia geliştirici ekibi telefona kendilerine özgü bir arayüzü geliştirecek. Nokia Normandy’nın resmiyet kazanması Nokia’nın düşük maliyetli cep telefonu modelleri piyasasında önemli satışlar gerçekleştirmesini sağlayacak. Nokia uzun yıllar kendi işletim sistemi olan Symbian OS ile yoluna devam etti. İlk çıktığı yıllarda büyük bir adımdı fakat oldukça geride kaldı. Daha sonra Lumia serisinde Windows Phone işletim sistemini deneyen Nokia yine istediği satış rakamlarına ulaşamadı.

Çeşitli renk seçenekleri ile kullanıcıların karşısına çıkacak olan Nokia Normandy akıllı cep telefonu 260$ (Dolar) satış fiyatına sahip olacak.