Nokia Symbian Yanlışlıkla Silinen Mesajları Geri Getirme

Nokia Symbian Yanlışlıkla Silinen Mesajları Geri Getirme

Nokia’nın Symbian işletim sistemli cep telefonu modellerinde silinen mesajları tekrar okuma imkanınız bulunuyor. Eğer size gönderilen bir mesajı yanlışlıkla sildiyseniz karşı taraftan tekrar aynı mesajı istemenize gerek yok, çünkü eğer Nokia Symbian işletim sistemli bir cep telefonuna sahipseniz X-plore adlı ücretsiz dosya yöneticisi programını kullanarak bu sorunu kolayca halledebilirsiniz.

X-plore yazılımı ile Symbian işletim sistemli telefonlarda yanlışlıkla sildiğiniz bir mesajı tekrardan geri getirebilirsiniz. Eğer telefonunuzda bu yazılım yok ise aşağıdaki link aracılığı ile yazılımı indirip telefonunuza yükleyiniz. Programı yükledikten sonra programa giriş yapın ve daha sonra gizli dosyalarınız ve telefonunuzun sistem dosyaları görünmüyorsa “0” (sıfır) tuşuna basıp ayarlar bölümünde gösterebilirsiniz.

İşlemleri tamamladıktan sonra mesajlarınız için telefonunuzun hangi hafızasını kullanıyorsanız mesaj ayarlarından diğer hafızayı seçiyorsunuz. Yani eğer mesajlarınız telefon hafızasında tutuluyorsa hafıza kartı olarak değiştirin. Çünkü index dosyasını açabilmek için bu dosyanın o anda kullanılmıyor olması gerekiyor. Değiştireme işlemini yaptıktan sonra system daha sonra mail kısmına giriş yapıyorsunuz. index dosyasını hex görüntüleyici ile açıyorsunuz ve sağ kısımda mesajlarınız çıkacaktır.

Bu dosyayı bilgisayarınıza kopyalayarak da mesajlarınızı açma imkanına sahipsiniz. Türkçe karakterlerden kaynaklı bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle bilgisayarda açtığınız zaman kullandığınız programın kodlama ayarını UFT-8 yapmalısınız.

Symbian için X-plore Programı

http://www.lonelycatgames.com/?app=download

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. zübeyir dedi ki:

    yardım gerek bana

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Sizin öneriniz nedir? Yani kullanıcı bataryayı kul...
  • Cengiz:Lityum iyon pilleri, boş bir şekilde saklarsanız, ...
  • admin:https://www.blogger.com/forgot.g linkine tıklayın....
  • Eda:3 yıl önce bi blog açmışım ve bir şeyler karalamış...
  • Kbrkyn:Bana yardımcı olabilirmisiniz bundan 5 yıl önce fa...
  • gülay:7542 arıyorum şifre istiyo ben bi şifre koymadım n...
  • Fatoş Çiçek:2 tane face hesabımı sildim ama açmak istiyorum LÜ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir