Samsung Bükülebilir Ekranlı Cep Telefonu

Samsung Bükülebilir Ekranlı Cep Telefonu

Elektronik devi tarafından geliştirilen ve önümüzdeki yıllarda piyasadaki yerini alacak olan bükülebilir ekranlı akıllı cep telefonu modelleri Samsun tarafından tanıtıldı. Samsun bu yıl bükülebilir AMOLED ekran üretimi için yeni bir şirket kurdu ve üretecek olduğu bükülebilir ekranı da bir fuarda tanıttı. bu yeni teknoloji harikası ekranına YOUM adını verdi. Cep telefonlarından kullanılan diğer tüm ekranlara kıyasla çok daha ince, hafif ve tabi ki istediğiniz gibi bükebileceğiniz bir ekrana sahip.

Samsung’un ekranlarını üreten Samsung Display Co. bükülebilir ekranları seri üretime hazır olduğunu bildirdi. Bükülebilir ekranların gelecek yılın ilk yarısında piyasada olmacağını söyleyen Samsung bu konuda oldukça iddialı bir adım atıyor. Samsung’un haricinde bükülebilir ekran için Nokia, HTC, Sony ve LG gibi firmaların da bükülebilir ekran üretimi için çalıştığı biliniyor ancak henüz resmi bir duyuru bulunmuyor.

Samsung mobil cihazların ekranını daha güvenli ve daha iyi bir hale getirecek bükülebilir ekran teknolojisinde cam yerine esnek ve geçirgen bir plastik malzeme kullanıyor. Bu teknoloji sayesinde ekranın çizilmesi ve leke tutması söz konusu olmayacak ve yere düştüğünde kırılması bir hali güç olacak. Bu teknoloji sayesinde esnek AMOLED ekran TFT film, Organic Layer Encap, Polariser filmi bir arada bulunduruyor. Bu sayede en net görüntüyü verebilen Samsung bükülebilir ekranları yalnızca akıllı telefonlarda değil tabletler, monitörler, navigasyon cihazları, saat gibi pek çok alanda kullanmayı planlıyor.

Videosu

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • selen:Norton Safe Web paralımı acaba...
  • Bora:Harici harddisk'e veri aktarırken aynı sorunla kar...
  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir