Twitter’da Hesap Doğrulama Nasıl Yapılır

Twitter’da Hesap Doğrulama Nasıl Yapılır

güvenlik seviyesini yükseltti. Son zamanlarda pek çok kullanıcı hesabının başkaları tarafından ele geçirilmesi nedeni ile üst seviye bir koruma yapmaya karar verdi. Hesabı ele geçirilen pek çok kişi bu konudan şikayetçiydi. Artık Twitter hesabınızı cep telefonu onaylı yapabilirsiniz. Böylece E-Mail adresinizi unutmanız veya başkasının eline geçmesi halinde cep telefonunuzla kolayca bu sorunu halledebileceksiniz. Twitter girişte cep telefonunuza bir giriş kodu gönderecek ve bu kodu girerek hesabınıza girebilirsiniz.

Twitter Cep Telefonu ile Hesap Doğrulama

Twitter’da bu işlemi yapabilmek için öncelikle cep telefonunuzun Twitter’da kayıtlı olması gerekiyor. Kayıt için ayarlar sayfasından mobil ayarlar bölümüne girip cep telefonu numaranızı ekliyorsunuz. Daha önce cep telefonu numaranızı eklediyseniz yapmanız gerekenler şu şekilde…

Hesap ayarları kısmından Güvenlik ve Gizlilik başlığı altındaki “Giriş doğrulaması isteklerini telefonuma gönder” bağlantısına tıklayın ve kutucuğu işaretleyin. Karşınıza çıkan uyarı penceresini onaylayın.

Daha sonra sizi mobil ayarlar sayfasına gönderecek ve karşınıza uyarı çıkaracaktır. İlgili adımı geçtikten sonra cep telefonunuza bir kod gönderilecektir. Gelen mesajın ardından hesap ayarlarına tekrar gidin ve hesap güvenliği kutucuğunu işaretleyin.

İşaretledikten sonra ayarları şifrenizi girerek kaydedin ve çıkış yapın.(isteğe bağlı) Tekrar giriş yapmak istediğinizde, kullanıcı adı ve şifrenizi girdikten sonra ulaştığınız sayfada mobil cihazınıza gönderilen şifreyi onay kutucuğuna giriyorsunuz ve oturum açtığınızda artık Twitter hesabınız cep telefonu onaylı olmuş olacaktır.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar