Evde Kartuş Nasıl Doldurulur

Evde Kartuş Nasıl Doldurulur

Yazıcı ile çıktı alanların en büyük sorunu da kartuşlardır. masrafı bazı durumlarda yazıcı değerini geçmektedir. Durum bir dönem öyle bir hal aldı ki karttuş almaktansa yeni yazıcı almak daha ucuzdu. Yazıcılar, satın alırken uygun fiyatlarına rağmen kullanım sırasında oldukça maliyetli cihazlardır. Yoğun miktarda çıkış alıyorsanız maliyetleri bir süre sonra bütçenizi zorlamaya başlayabilir. Bu durumda muadil kartuşlar bir seçenek gibi görünebilir. Ancak bazı yeni nesil yazıcılar bunları orijinal olmadıkları için kabul etmeyeceklerdir. Bitmiş kartuşlarınızı doldurtma ise orijinal kartuşların buna çok uygun olmaması nedeni ile çok kez tekrarlanabilir bir işlem değildir. Üstelik yeniden doldurttuğunuz kartuşlarınızın üzerindeki çipler bunu algılamadığı için yazıcı sürücüleri sürekli karşınıza kartuşun bitmiş olduğunu söyleyen uyarı mesajı çıkaracak ve yazdırma işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

Dolan Kartuş: En ekonomik çözüm Bu tür sorunlar ile uğraşmak istemeyenler ise Dolan Kartuş seçeneğini kullanabilirler. Bu sistemde sadece bir kereliğine yazıcınız için uygun şekilde üretilmiş özel boş kartuşu satın almanız yeterli oluyor. Daha sonra 60ml. , 120ml. yada 280ml. lik mürekkep şişelerinden alarak 25 kereye kadar dolum yapabiliyorsunuz.

Adım Adım Kendi Kartuşunuzu Kendiniz Doldurun

Dolan Kartuş Setleri ile evde kendi kartuşunuzu kendiniz doldurabilirsiniz. Bu şekilde firmalara doldurma işlemi ücreti ödemeyeceğiniz gibi, dışarıda zaman kaybetmeden işlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

ÜST TIPAYI AÇIN

Önce boş kartuş üzerindeki tıpayı yerinden çıkartın.

UYGUN MÜREKKEBİ DOLDURUN

Uygun olan rengi bir enjektör ile bu delikten kartuşa doldurun.

KARTUŞU YERİNE TAKIN

Kartuşu yerleştirmeden önce tıpayı yerine takmayı unutmayın.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Emre:Engelleme yurtdışı gelen aramaları engelliyor çoğu...
  • Nejdet Acar:Merhabalar, Öncelikle anlatım için teşekkür ederi...
  • yaşar:merhaba programı indirdim ancak programda convert ...
  • admin:Kapalı şekilde kalmasında herhangi bir sorun olmaz...
  • Burak:Benim telefonum bir kaç kere ne kadar süre kapalı ...
  • Burak:Benim telefonum ben okulda iken kapanmış yani ne z...