Hata: Geçerli Bir Facebook Sayfası Adresi Değil

Hata: Geçerli Bir Facebook Sayfası Adresi Değil

Bu hata genelde hatalı kodlardan yada eksik sayfa adından dolayı kaynaklanmaktadır. Facebook sayfanızı İnternet sitenizde göstermek için daha önceden sayfa id numarasını kullanarak çıkartabiliyorduk, ancak Facebook sayfanızın URL bölümünde bu id numarası görünüyordu. Kullanıcıların doğrudan girmesi haliyle zordu. Yada Sayfanızın linkini paylaştığınızda kullanıcılar için hiçbir anlam ifade etmiyordu. Facebook bu duruma çözüm getirdi ve kullanıcılara sayfalarının URL’sini belirleme özelliği verdi. Sayfanızın URL’sini değiştirdiğinizde iD numarası gitmiş olacak, haliyle sizde bu numarayı URL’nize göre yeniden düzenlemeniz gerekiyor.

Örnek Eski Kod

<iframe src="http://www.facebook.com/plugins/likebox.php?id=***********&amp;width=292&amp;connections=10&amp;stream=false&amp;header=false&amp;height=255" scrolling="no" frameborder="0" style="border:none; overflow:hidden; width:292px; height:255px;" allowTransparency="true"></iframe>

Örnek Yeni Kod

<iframe src="http://www.facebook.com/plugins/likebox.php?id=DijitalTeknoloji.Net&amp;width=292&amp;connections=10&amp;stream=false&amp;header=false&amp;height=255" scrolling="no" frameborder="0" style="border:none; overflow:hidden; width:292px; height:255px;" allowTransparency="true"></iframe>

NOT: ********** ile gösterilen yerde daha önce id numarası bulunuyordu. Dijitalteknoloji.Net sayfamızın URL adresini kendimiz belirledikten sonra id numarası yerine kendi belirlemiş olduğumuz Dijitalteknoloji.Net yazısı ile değiştirdik ve sorun halledilmiş oldu.

Eğer bir Web sayfasında Hata: Geçerli Bir Facebook Sayfası Adresi Değil uyarısı görüyorsanız bunun nedeni var olan Facebook sayfasının kapatılmış olmasından da olabilir. Eğer sayfa duruyorsa, ilgili sorun kaynak kodlarındaki eksiklikten dolayı oluşmaktadır.

 

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş

Oy Vermeyi Unutmayın

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk Oyu Sen Ver)
Loading...

Etiketler:
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • admin:Merhaba, 555 entegresinin 1. Ayağının altındaki se...
  • Ferhat..:Merhaba. Bu devrenin artı kısmını gördüm fakat eks...
  • şevki:Maalesef bir şeyler ters gitti. Yüksek eğitimli...
  • admin:Yazılımı kullanmayı denediniz mi?...
  • Bulent:Merhaba chkdsk F:/r raw için işe yaramıyor....
  • ayşe kanaç:merhaba eşime sahte hesaptan gönderilen mesajların...
  • Hakan Fatih:Arkadaşlar ya bu işi bilmiyorsunuz yada biliyormuş...
  • admin:Cihazınızı yeniden başlatın. Basit görünebilir, an...
  • Kübra:Ağ bağlantısı başarısız diyor yardım edin lütfen...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir