Hata: Geçerli Bir Facebook Sayfası Adresi Değil

Hata: Geçerli Bir Facebook Sayfası Adresi Değil

Bu hata genelde hatalı kodlardan yada eksik sayfa adından dolayı kaynaklanmaktadır. Facebook sayfanızı İnternet sitenizde göstermek için daha önceden sayfa id numarasını kullanarak çıkartabiliyorduk, ancak Facebook sayfanızın URL bölümünde bu id numarası görünüyordu. Kullanıcıların doğrudan girmesi haliyle zordu. Yada Sayfanızın linkini paylaştığınızda kullanıcılar için hiçbir anlam ifade etmiyordu. Facebook bu duruma çözüm getirdi ve kullanıcılara sayfalarının URL’sini belirleme özelliği verdi. Sayfanızın URL’sini değiştirdiğinizde iD numarası gitmiş olacak, haliyle sizde bu numarayı URL’nize göre yeniden düzenlemeniz gerekiyor.

Örnek Eski Kod

<iframe src="http://www.facebook.com/plugins/likebox.php?id=***********&amp;width=292&amp;connections=10&amp;stream=false&amp;header=false&amp;height=255" scrolling="no" frameborder="0" style="border:none; overflow:hidden; width:292px; height:255px;" allowTransparency="true"></iframe>

Örnek Yeni Kod

<iframe src="http://www.facebook.com/plugins/likebox.php?id=DijitalTeknoloji.Net&amp;width=292&amp;connections=10&amp;stream=false&amp;header=false&amp;height=255" scrolling="no" frameborder="0" style="border:none; overflow:hidden; width:292px; height:255px;" allowTransparency="true"></iframe>

NOT: ********** ile gösterilen yerde daha önce id numarası bulunuyordu. Dijitalteknoloji.Net sayfamızın URL adresini kendimiz belirledikten sonra id numarası yerine kendi belirlemiş olduğumuz Dijitalteknoloji.Net yazısı ile değiştirdik ve sorun halledilmiş oldu.

Eğer bir Web sayfasında Hata: Geçerli Bir Facebook Sayfası Adresi Değil uyarısı görüyorsanız bunun nedeni var olan Facebook sayfasının kapatılmış olmasından da olabilir. Eğer sayfa duruyorsa, ilgili sorun kaynak kodlarındaki eksiklikten dolayı oluşmaktadır.

 

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Etiketler:
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Yılmaz Polat:hesabıma nasıl ulaşılabirlm yardımcı olabilirmsnz ...
  • Gunel:Arkadaslar yahoo mail sifremi unuttum. Yedek maild...
  • Alpay:Ard arda 7542 şifresini deneyin oluyo...
  • metehan:f9 tuşu windows ta ne işe yarıyor...
  • Melisa:Whatsappa girebiliyor mu ?...
  • Ada:Acaba olabilirm I bende eçok kötüyüm hastalık dedi...
  • Kadir:Hocam vardır bir çözümü derken sizi buldum, çok te...
  • erhan:makale için faydalandım.teşekkürler......

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir