İnternet Bağımlılığı İnternet Hastalığı

İnternet Bağımlılığı İnternet Hastalığı

kullanıcı sayısı giderek artıyor haliyle internetti çok fazla kullanan kişilerde çeşitli sağlık problemleri de başlıyor. Bunlardan en önemlisi psikolojik hastalıklar özelliklede Japonya’da yaygın olan hastalığı Türkçedeki anlamı “elini ayağını çekmek” olan bu hastalık,internet bağımlıları internete öylesine bağlanıyorlar ki gerçek yaşamdan tamamen uzaklaşıyorlar. Peki evinizde veya çevrenizde böyle birileri var mı hasta olup olmadığını nasıl anlarız işte detaylarıyla hastalığı;

Hikikomori hastaları internet başında öylesine çok vakit harcıyorlar ki sosyal hayattan tamamen kopuyorlar ve her şeyi bilgisayar başından halletmeye çalışıyorlar. Mesela bu yüzden işten kovulanların sayısı bir hayli çok internet başından kalkamadığı için işe gitmeyen bireylerin işten çıkarılması, yeni doğmuş bebeğine yemek vermemesi yüzünden daha doğrusu internet başında vakit harcadığından bebeğini unutan annelerin bebeklerin yaşamını yitirmesi gibi örneklendirebiliriz.

Genellikle 14-15 yaş civarında görülen Hikikomori, ergenlik döneminde ailelerin çocuklar üzerinde ki yanlış tutumları yüzünden zamanla psikolojileri bozuluyor. Oyun sitelerinin bağımlısı haline gelen çocuklar ileride sosyal hayata atıldığında pısırık, kendine güveni olmayan, içine kapanık bireyler haline geliyorlar.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ulviye celik:Hesabim yanlisla sildim nasil geri alabilirim...
  • Muhammed:Merhabalar kategori çıkarma işlemini yaptıktan son...
  • Mahsun Görgün:Her türlü facebook hesabı açılır email adresime ya...
  • admin:Bir klasör oluşur ve o klasörün içinde istediğiniz...
  • nurcan:berbat bir şey olmuş hotmailimi geri istiyorum ben...
  • Theo:Sifrenizi geri almak cok zor ancak size bir hacker...
  • erz:merhaba arkadaslar Facebook hesapim kilitlendi aca...