Twitter Toplu Tweet Silme

Twitter Toplu Tweet Silme

Twitter’da tweetler toplu olarak nasıl silinir? Twitter tüm tweetleri silme işlemi nasıl yapılır? 2006 yılında yayına başlayan mikroblog sitesi Twitter’da önceden attığınız tweetler daha sonradan başınızı ağrıtabiliyor. Zamanla bazı konular hakkında fikirleriniz değişebilir, bir konu üzerine yaptığınız tweetleri silmek istiyorsunuz yada sadece geçmişinizin bir bölümünü silmek istiyorsanız bu mümkün, atmış olduğunuz tweetleri toplu bir şekilde tamamını yada bir bölümünü sildiniz ve daha sonra pişman oldunuz. Geri getirmek mümkün mü? Bu makalemizde bu sorunuzun cevabını da bulabileceksiniz. Toplu tweet silme ve Twitter’da atılan tüm tweetleri yedekleme işlemi nasıl yapılır işte cevabı…

Tüm Tweet’ler Nasıl Yedeklenir

Twitter’da geçmişten günümüze, kullandığınız günden beri attığınız tüm Tweetleri bilgisayarınıza yedeklemek mümkün. Yapması oldukça kolay olan bu işlem için ekstra bir uygulama yada site kullanmanıza gerek yok, Tweetlerinizi yedeklemek için ilk önce Twitter’a giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra Ayarlar bölümüne girmelisiniz. Burada İçerik başlığı altında yer alan Twitter arşivin kısmında yer alan Arşivini İste butonuna tıklıyorsunuz. İlk Tweetin ile başlayan bilgilerini içeren bir dosya isteğinde bulunabilirsin. Dosya indirilmeye hazır olduğunda sana bir bağlantı gönderilecektir.

Toplu Tweet Silme Nasıl Yapılır

Twitter hesabınızda atmış olduğunuz tüm Tweetleri yedeklemeyi öğrendiniz. Tweetlerinizi yedekledikten sonra şimdi sıra geldi atmış olduğunuz Tweetlerden kurtulmaya, bu işlemi ücretsiz yapan bazı siteleri tanıtacağız.

TweetEraser

TweetEraser, basit web tabanlı bir araçtır. Kolay bir şekilde toplu olarak Tweetler’inizi silmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Atmış olduğumuz Tweetleri filtreleyerek profesyonelce silmenize imkan verir. Belli bir kelimeye veya tarihe göre aratabilir ve karşınıza çıkan listeden seçim yapıp silmek istediklerinizi seçip silebilirsiniz. Eğer isterseniz yapmış olduğunuz Retweetleri de silebiliyorsunuz. https://www.tweeteraser.com adresine gidip Twitter hesabınızla giriş yapıyorsunuz. Filtreleme yaptıktan sonra silme işlemine geçebilirsiniz.

TwitWipe

TwitWipe, Fikir değiştirdiğinizde yada patronunuz sizi takip etmeye başladığında yani Sebebi ne olursa olsun tüm Tweetlerinizi tek seferde silmenize imkan verir. Servisin çalışma süresi Tweet sayısına göre değişiyor. Eğer çok fazla Tweetiniz varsa biraz sabır gerekiyor. TwitWipe servisi ile retweetleri silmek için önce geri alma işlemi yapıp daha sonra servisi tekrar çalıştırmanız gerekiyor. http://twitwipe.com adresine giderek giriş yapmak için uygulamaya izin verin. “Get Started” tuşuna basarak işlemi başlatabilirsiniz.

Tweetdelete

Belirli bir süreden sonra yayınlanan tweetlerinizi otomatik olarak silerek gizliliğinizi koruyabilirsiniz. Tüm tweetlerinizi bir defada (en fazla 3.200 tweet) silmenize izin verir. https://www.tweetdelete.net adresine gidiyorsunuz ve uygulamaya izin vererek silme işlemine başlıyorsunuz. TweetDelete kullanması ise oldukça kolaydır. Siteye girdiğinizde karşınızda ‘I have read and agree to the TweetDelete terms’ seçeneğini göreceksiniz. Kutucuğa onay verip giriş yapıyorsunuz. Daha sonra uygulama sizden yetki isteyecektir. “Authorize App” seçeneğini tıklayarak yetkilendirme verin uygulamaya, daha sonra karşınıza çıkan sayfadan süreyi seçerek diğer iki seçeneğin üzerindeki işaretleri de kaldırarak “Activate TweetDelete” butonuna tıklayınız. Atmış olduğunuz Tweetleri sildikten sonra Twitter ayarlarınıza girip uygulamanın yanında yer alan “Erişimi Kaldır” butonuna tıklayarak hesabınıza erişimi katın.

Deleteallmytweets

Tweet’lerinizin tümünü silme işlemini yapan bir uygulamadır. Twitter hesabınızdaki tüm tweetleri silmek isterseniz, 1000 tane Tweet’i tek seferde silebilirsiniz. Twitter hesabınız ile oturum açın ve uygulamayı otomatikleştirin, bunun için http://www.deleteallmytweets.com adresine gidin ve giriş yapın.