WordPress Duyuru Yapmak için Bildirim Çubuğu Eklentisi

WordPress Duyuru Yapmak için Bildirim Çubuğu Eklentisi

tabanlı web sitenizde duyurular yapabilmek için bildirim çubuğu oluşturabilirsiniz. Siteniz için hızlı ve kolay bir şekilde bildirim çubuğu yapıp mesajlar yazabilirsiniz. Duyurular, kampanyalar yada üyelik butonu koyabilir, son zamanların problemi olan çerezler veya gizlilik bildirimi gibi sayfalar hazırlayıp buton ile yönlendirmeler yapabilir yada sadece kısa bir mesaj girebilirsiniz. Eklentinin özellikleri arasında hızlı ve kolay kurulum, özel mesaj ve harekete geçirici mesaj düğmesi, sitenize uygun herhangi bir renk seçebilme ve ister sayfanın üstüne sabitleme isterseniz sayfayı aşağı doğru kaydırsanız bile sayfayı takip eden bildirim çubuğu yapabiliyorsunuz.


WordPress Nasıl Kurulur

Eklentiyi kurup aktif hale getirmek oldukça kolay, Eklentiyi kurmak için ilk önce Admin paneline giriş yapıyorsunuz. Sol menüden Eklentiler sekmesi altında bulunan Yeni Ekle linkine tıklıyorsunuz. Eklentilerde Ara kısmına gelerek eklentinin adını WordPress Notification Bar yazıyorsunuz. Çıkan listeden eklentinin yanında bulunan Hemen Yükle linkine tıklayarak eklentiyi kuruyorsunuz. Eklenti yüklendikten sonra eklentiyi aktif hale getirmek için Etkinleştir linkine tıklayarak eklentiyi çalıştırıyorsunuz. Manuel olarak kurmak istiyorsanız https://wordpress.org/plugins/wordpress-notification-bar/ adresinden indirebilirsiniz.

WordPress Notification Bar Nasıl Kullanılır

Admin paneline girin ve Ayarlar -> Bildirim Çubuğu sekmesine tıklayınız. Açılan pencerede Etkinleştir kutucuğunu göreceksiniz. Bu kutucuğu işaretleyip eklentinin çalışmasını sağlayın. Mesaj bölümüne görünmesini istediğiniz yazıyı yazın. Buton Etiketi bölümüne kısa bir yazı yazın çünkü buton ismi olacak, eğer buton istemiyorsanız boş bırakınız. Buton Bağlantısı, buraya butona tıklandığında gidilecek olan sayfanın linkini paylaşın. Buton Hedefi kutucuğu işaretlerseniz yeni pencerede açılır. Eğer bu işaretli değilse, bağlantı aynı pencerede açılacaktır. Konum kutucuğunu işaretlemezseniz bildirim çubuğu üst bölümde sabit kalır. Eğer kutucuğu işaretlerseniz bildirim çubuğu aşağıya doğru kaydırsanız bile sayfanın en üstünde görünmeye devam eder. Arkaplan Rengi kısmından da bildirim çubuğunuzun rengini ayarlıyorsunuz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • inci alp:çok teşekkürler, o kadar kolay hallettim ki ben bi...
  • sabri bulut:harddiski çıkar sonra açma düymesine bas ps2 nin s...
  • admin:Hata nedir? Biraz bilgi verir misiniz?...
  • fatih incegöz:Windows 10 çalışmıyor lütfen yardım edermisiniz...
  • seyhmus:banada yardımcı olabilirmisin...
  • seyhmus:bnde aynı dertten muzdaribim yardımcı olabilirmisi...
  • Özcan uyar:Face hesabımi başka telofana geçeceğim için kapatt...
  • Harun:Elinize emeğinize sağlık. Şu bilgiyi ve şu güç bağ...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir