WordPress Meta Keywords Nasıl Eklenir

WordPress Meta Keywords Nasıl Eklenir

WordPress site açıklama ekleme, WordPress Meta Keywords ekleme yöntemi. İngilizce bir terim olan Meta Keywords’un anlamı Anahtar Kelimelerdir. Bu kelimeleri sitenizin içeriği ile ilgili bilgi verir. Arama motorları buradaki kelimelere göre sizi sıralamaya sokar ve kullanıcıların kolayca sitenizi bulmasına yardımcı olur. Çok fazla anahtar kelimenin olması Web sitenize zarar getirebilir. Siteniz için başlık kadar önemli olan anahtar kelimeleri, virgül ile ayrılmış olarak liste şeklinde girilir. Her şeyi buraya yazmanın size bir avantajı olmayacaktır. Aksine dezavantaj olarak geri dönüş olacaktır.

WordPress Meta Keywords

Anahtar kelimelerinizi belirlerken mutlaka sitenize girdiğiniz içeriklerle alakalı yada hedeflerinizle ilişkili kelimeler girmeye özen göstermelisiniz. Meta keywords her sayfa için ayrı oluşturulması gerekir, konuya göre değişkenlik gösterir, tekrar edilmesi tavsiye edilmez ve manuel olarak oluşturulması gerekir.

WordPress Meta Keywords Ekleme

İlk önce WordPress admin panelinize giriyorsunuz. Daha sonra Görünüm sekmesi altında bulunan Düzenleyici linkine tıklıyorsunuz. Daha sonra kullanmakta olduğunuz temanın style.css dosyası karşınıza çıkacaktır. Burada sağ tarafta yer alan Tema üst bölümü (header.php) Linkine tıklayın. Düzenleme penceresinden </head> tagının hemen üstüne şu kodu girin, Buraya Anahtar Kelimelerinizi Girin bölümünü silip kendi Anahtar kelimelerinizi giriniz. Her anahtar kelimeden sonra virgül ile ayırmayı unutmayın.

<meta name="keywords" content="Buraya Anahtar Kelimelerinizi Girin" />

Gerekli kodu ekledikten sonra Dosyayı Güncelle butonuna tıklıyorsunuz.

Örnek Kullanımı:

<meta name="keywords" content="Teknoloji, Cep Telefonu, Bilgisayar" />

 

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (8 Yorum)

 1. murat dedi ki:

  merhabalar hocam, her yazı eklediğimde mi bu işlemi yapıcam keza yoast seo eklentisi bu görevi üstlenmiyor mu tek başına?
  örn: korona virüsüyle ilgili bir yazı paylaşıcam ama google aramalarında çıkmıyor sayfam, anahtar kelimeleri gidip dediğiniz yere eklemem mi gerekecek her yazdığım yeni yazılar için? şimdiden teşekkürler

  • admin dedi ki:

   Buradakiler anasayfa için anlatılmış eklenti kullanmayanlar içindir. Konu içersin de oluşturduğunuz etiketleri ve açıklamaları eklenti yapıyor zaten. Yine eklentilerin ilgili ayarlar bölümünde anasayfa için etiket ve meta açıklama bölümleri yer alıyor. Bu bölümleri doldurmanız gerekir.

 2. navruz dedi ki:

  ben kodu ekledim ancak ekleyince sayfa aşağı doğru kaymamaya başladı

 3. Fatih dedi ki:

  ben de ekledim nasıl anlıcam işe yaradığını tozlukutuphane.com

 4. ramazan şerif dedi ki:

  teşekkürler

  ramazanakbuz.com

 5. serdar dedi ki:

  merhaba, meta tag için de aynı şey geçerli midir

  • admin dedi ki:

   Evet Tüm Meta etikletleri bu şekilde eklenir; description, keywords, author, viewport gibi…

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.