Android ve iOS için Ücretsiz Sanal Gerçeklik Oyunu

Android ve iOS için Ücretsiz Sanal Gerçeklik Oyunu

Cep telefonu ve Tabletler için ücretsiz sanal gerçeklik oyunu. Android ve iOS işletim sistemli iPhone, iPad cihazlarınıza yükleyebileceğiniz Google sanal gerçeklik strateji oyunu ingress konum tabanlı çalışmaktadır. Dünya devi Google tarafından geliştirilen arttırılmış gerçeklik bazındaki bu oyunun amacı oyun haritasına göre oyuncuların dışarı çıkarak XM adı verilen maddeleri bulup alması ve bu sayede bir sonraki bölüme geçebilmesi üzerine kuruludur. Aydınlar ve direnişçiler olmak üzere 2 farklı grup bulunan oyunda, aydınlar toplanan maddelerin gücünü kullanmak isterken, direnişçilerde onlara karşı gelmeye çalışıyor.

Ingress – Artırılmış Gerçeklik Oyunu

Konum bazlı çalışan Ingress artırılmış gerçeklik oyunudur. Oyun Google Maps’in altyapısını kullanıyor. “Çevrenizdeki dünya göründüğü gibi değil” sloganı ile sunulan oyun dünya üzerindeki bina, heykel, tarihi ve sanatsal eserler ile sanal bir dünyayı birleştirir. Oyunda birbiriyle rekabet halindeki iki karşıt taraf bulunuyor. Bunlar Enlightened (Aydınlanmışlar) ve Resistance (Direnişçiler) isimleri verilmiş. İki grup mümkün olan en çok gerçek alanı, sanal bir şekilde kontrol altına almaya çalışır. Oyunu oynayabilmek için sokağa çıkıp gezmek ve portal adı verilen bu yapılara ulaşmak gerekiyor.

Oyunun ilk amacı Mind Units (Zihin Birimleri) diyerek adlandırılan Control Field (Kontrol Sahası) değerini arttırmaktır. Mind Units, harita üzerinde portal’lar arasında yaratılan üçgen alanın, şehirlerin nüfus yoğunluğu temel alınarak oluşturulan tahmini insan sayısı değeridir. Bu değerler sürekli olarak Ingress oyuncularının (ajanlar) dünya üzerinde karşılıklı olarak ele geçirdikleri ve Control Field oluşturdukları alana bağlı olarak değişmektedir.

Ingress Oyunun öyküsü

Her oyunda olduğu gibi bu oyununda bir öyküsü bulunuyor. 2012’de CERN’de Higgs Bozonu’nu keşfetmek için yapılan çalışma sırasında “Egzotik Madde”, kısaca XM adı verilen bir madde keşfederler. XM parçacıkları dünyanın her tarafına portal adı verilen kapılar aracılığıyla yayılmıştır. Bu madde Shaper adı verilen ve ne görülebilen ne de tanımlanabilen gizemli yaratıklar ya da bir uzaylı ırkı ile bağlantılıdır. İnsanlar bu keşifle birlikte iki gruba ayrılırlar.

Ingress Oyunu Nasıl Oynanır

Oyunda yapmanız gereken ilk şey bir faction seçmektir. Bu işlemin ardından size birkaç yönerge verecektir bunlar yürüme, hack yapma vs. amaç oyunu öğretmektir. Sol üstteki logoya tıklayıp Missions kısmındaki görevleri yapmaya başlayın. Oyun dili İngilizce fakat kullanılan terimler ağır olmadığından azda olsa İngilizceniz varsa işinizi görecektir. Portal sizin etrafınızdaki sarı çembere girdiği zaman Hack tuşuna basın. Size birkaç item ve Portal Key verecektir. Oyunda çeşitli eşyalar bulunmaktadır. Her birinin ayrı özelliği bulunmaktadır. Oyunun başlarında hack yaparak item kasıp Portal Key alın, bunları portalları birbirine bağlayıp alan oluşturmakta kullanacağız. Alan oluşturmak en çok AP veren şeydir. Her link 313 AP verir. Eğer 3 portalı birbirine bağlayan son linki atarsanız 1513 AP alırsınız. Bir üçgen oluşturduğunuzda control field oluşur. Oyun daha çok falza içerik barındırıyor. Başlangıç için bunlar yeterlidir. Çünkü oynadıkça yeni şeyler öğreneceksiniz.

Ingress – Sanal Gerçeklik Oyunu İndirme Linki
https://www.ingress.com