WordPress Nasıl Güncellenir

WordPress Nasıl Güncellenir

Wordpres otomatik güncelleme bazı sitelerde kapalı olabilir şimdi sizlere (manuel) yani kendinizin nasıl bloğunuzu güncelleyebileceğinizi anlatacağız. www.DijitalTeknoloji.Net web deneyimlerimizden yararlanarak hazırlanmıştır. Web sitenize her hangi bir zarar gelmemesi için önlemlerimizi alacağız.

Öncelikle güncelleme işlemine başlamadan eski WordPressimizin yedeğini alıyoruz. Dosya ve Database yedeğini aldıktan sonra güncellemelere başlayabiliriz.

Yedek almayı bilmeyenler olabilir FTP klasörünüzün içine giriniz tüm dosyaları bilgisayarınıza kopyalayın böylece dosyaları yedeklemiş olacaksınız database yedek almak için ise sitenize giriş yapın sol menüde Araçlar sekmesinde Dışa aktar seçeneğini seçiyorsunuz böylece yazılarınızı da yedeklemiş olacaksınız.

Adım adım güncelleme işlemine devam ediyoruz. WordPress sitesine giderek WordPress in en son sürümünü bilgisayarımıza indiriyoruz. Sıkıştırılmış dosyayı indirdikten sonra dosyaları çıkarıyoruz.

Daha sonra klasörün içerisinde wp-config-sample ve wp-content dosya/klasör siliyoruz. Bu işlemi yapmadığınız taktirde resim ve yazılarınız kaybolacaktır. Yanlış yapsanız bile üzülmeyin siz nasıl olsa yedek aldınız yedekten kopyala/yapıştır işlemi ile bu sorunu aşabilirsiniz ancak yedek almadıysanız elveda diyebilirsiniz.

2

Tüm eklentilerinizi pasif hale getiriyorsunuz.

Hazır hale getirdiğiniz WordPress son sürümü ftp’nize atabilirsiniz daha sora böyle bir dosya zaten var gibisinden bir uyarı ile karşılaşırsanız kabul edin. En son olarak da www.SiteAdresi.com/wp-admin/upgrade.php yapıyorsunuz karşınıza aşağıdakine benzer bir görüntü çıkıyor.

3

Tüm eklentilerinizi Yeniden aktifleştirebilirsiniz. En son sürüm WordPressiniz hayırlı olsun.. www.DijitalTeknoloji.net hiçbir mesuliyet kabul etmez güncelleme yapmadan önce mutlaka yedek almayı unutmayınız. Problemlerinizi bize yazabilirsiniz.

Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (2 Yorum)

 1. admin dedi ki:

  “Eklentiler Ve İçerik Siliniyormu” hayır silinmez wordpress dosyasların güncellenir

 2. Yiğiter dedi ki:

  Eklentiler Ve İçerik Siliniyormu ?

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

 • uğur:ben nasıl yapılacağını anlayamadım. bu sorunu hall...
 • fatma aslan:selam hesabımı dondurmuştum fakat şimdi açamıyoıru...
 • Orçun:Bahadır arkadaşımız haklı. El terminalleri okumuyo...
 • Silver:Zaten hayatimizda tonlarca sifre var b.k var gibi ...
 • Anonim:Android mi Sürümü kaç...
 • Osman:Bu bilgiyi arıyordum. 5 blogumu da diğer maile dev...
 • Gözde:Lütfen yardımcı olun gozde.2811@hotmail .com bu ad...
 • Gzde:Bana ulaşabilir misiniz? Lütfen silinen facemi tek...
 • obedeay:instagramda fotoğraf lar üzerine nasıl link ekleni...

Sponsorlarımız

Minecraft Apk indir