İnsanı Taklit Eden Robot

İnsanı Taklit Eden Robot

Güney Koreli bilim adamlarının yaptığı bu , ev işleri yapabilen, dans edebilen hatta bizim duygu ve hareketlerimizi taklit etmekle kalmıyor kendi duygularını da bize gösterebiliyor. G.Koreli bilim adamlarının açıklamasına göre bu robotlar yakında piyasada olacak.

null

Bilim ve Teknoloji Enstitüsü uzmanlarınca yapılan ve “” adı verilen robot, dudaklarını, kirpik ve gözbebeklerini kıpırdatabiliyor, iki ayağı üzerinde yürürken “yüzünü ekşitebiliyor”.

Mahru’nun bazı ev işlerini insanların yerine yapabileceğini belirten bilim adamlarından , Mahru’nun bu tür işleri yerine getirebilecek insansı robotların ticari kullanımının olunu açtığını söyledi.

Mahru’nun hareketi yakalama sistemi sayesinde çeşitli insani vücut hareketlerinin benzerini yapmaya programlandığı belirtildi.

Aynı ekip tarafından geliştirilen Mahru’nun farklı biçimi olan ’nin ise nesneleri ayırt edebildiği ve bazı emirleri yerine getirebildiği kaydedildi.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. hüseyin dedi ki:

    birgün robotlar dünyayı insanların elinden alacak ve insanları kendileri için çalıştıracaklar çünkü gün geçtikçe yeni proramlar robotlar yapılıyor ileride bunları dünya üzerinde kontrol edebil mek için bide uydu yapılırrobot insaz uçaklar araçlar v.s. bunları kotrol ede bilmek için de bir araç veya robot yapılır buda en ufak bir hatada veya bir virüs vs. sayesinde kontrolden çıkaçak ve insan ların sonu olacak insan ları kontrol eecekler kendileri yeni araç veya robotlar yapacaklar şimdi insanlar nasıl dünyayı ele geçirdiyse kısacası onlar ele geçirecek kebdi kendilerini geliştirecekler olmaz demeyin çünkü gün geçtikçe robotları eğlence veya işleri için benzeri pırogramlar çıkarıyor lar bunlarda robotlara yüklüyorlar yani insanlar gibi olacaklar insanların hafızası nasıl sınırsızsa onlarda öyle olacaklar bece robot olayını insanların geleceği in fazla abarmayalım iş göesünler yeter.

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar

  • Ulviye celik:Hesabim yanlisla sildim nasil geri alabilirim...
  • Muhammed:Merhabalar kategori çıkarma işlemini yaptıktan son...
  • Mahsun Görgün:Her türlü facebook hesabı açılır email adresime ya...
  • admin:Bir klasör oluşur ve o klasörün içinde istediğiniz...
  • nurcan:berbat bir şey olmuş hotmailimi geri istiyorum ben...
  • Theo:Sifrenizi geri almak cok zor ancak size bir hacker...
  • erz:merhaba arkadaslar Facebook hesapim kilitlendi aca...