Çıplak Gösteren Cep Telefonu ve Lens

Çıplak Gösteren Cep Telefonu ve Lens

Japonlar çok yeniliğe imza atmayı başardı. Özellikle robot teknolojisinde çok ileride olan Japonlar çıplak gösteren gözlük ve kamerayı önce tanıtmışlardı. Geçtiğimiz günlerde çıplak gösteren lens ve telefonu tanıtan Japon firmaları bunu güvenlik amaçlı ürettiklerini belirtiler. Amaç kapalı zarf ve kutuların içerisini görmek ve alanları gibi önemli yerlerde insanların üzerlerini kontrol etmek olduğunu belirttiler. Ancak ne hikmetse tanıtımını yaparken güzel mankenlerin üzerinde tanıtılması da ayrı bir mesaj verdiğini düşünüyoruz.

Japon Kaya Optics adlı bir firma, kişilerin kıyafetlerinin altındaki tüm detayları görmeyi sağlayan bir lens icat ettiklerini duyurdular. Güvenlik şirketlerinin kullanması için yapılan lensin başka niyetleri olan kişilerin eline geçmesi durumunda çok daha kötü sonuçlar doğuracaktır. Bu tip cihazların ilerki zamanlarda toplum geneline yayılacaktır. Bu lensi dijital fotoğraf makinelerine taktıkları zaman dijital fotoğraf makinesi olan diğer tüm cihazlarda bu işlemi görmüş olacaktır.

Şuanda Avrupa’da bazı havaalanları güvenliğinde yolcuların çıplak görüntülerini üreten x-ray cihazları kullanılmaya başlandığı daha önce duyurulmuştu yetkililer, cihazın havaalanı güvenlik kontrollerindeki işlem süresini hızlandıracağı görüşünde. Cihazın vücuda sarılı ya da yolcuların üstünde gizlenmiş silah ya da patlayıcıları açığa çıkarması beklendiği söylenmişti.

Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş Whatsapp'ta Paylaş
Yorumlar

Yorum (1 Yorum)

  1. sergio nappini dedi ki:

    bu Kaya Optics isimli japon şirketinin sattığı bidiğiniz infrared IR fotoğraf makinesi filtresi , normalde bunu istanbul da 70 dolar civarına bulmak mümkün , birde VistaVerda diye bir ürün var cep telefonuna takılan

Yorumunuzu Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.


Son Yorumlar