Gelecekte Teknoloji

“New Scientist” dergisinin raporuna göre, 30 yıl sonra insanlar, Bilim kurgu filmlerinde görmeye alışık olduğumuz bir çok şeye sahip olabilicekler görünmez olabilicek, duvarın arkasını görebilicekler ve daha bir çok özelliklere sahip olabilicekler işte gelecekteki insanoğlu.

null


GÖRÜNMEZ OLUNACAK, DUVARIN ÖTESİ GÖRÜLECEK

Bilim dergisi “New Scientist”, mobil telefonun icadının 30. yıldönümü nedeniyle bilim adamlarına danışarak hazırladığı bir raporda, gelecek 30 yıl içinde gündelik hayatımıza girecek yeniliklerin bir listesini yaptı. Buna göre, insanoğlu ışığın yönünü değiştiren kumaştan üretilen bir pelerinle görünmez olup, ultrason ve röntgen ışını kullanan başka bir cihazla da tıpkı superman gibi duvarın ötesini görebilecek.

HERKES HAYALİNDEKİ SÜPER KAHRAMAN OLABİLİCEK

Çizgi romanların süper kahramanlarına ait doğa üstü yeteneklere kavuşturacak cihazlar, dükkanlardan satın alınabilecek. Bukalemunların ayaklarındaki özellikler kullanılarak yaratılacak malzemelerle yapılan eldiven veya ayakkabılar sayesinde örümcek adam gibi duvara tırmanılacak. 30 yıl içinde bir dilden ötekine anında çeviri yapabilen cihazlar da raflardaki yerini alacak. Bu cihazın prototipini halen Irak’taki Amerikan askerleri kullanıyor. 30 yıl içinde Uzay Yolu dizisinde Dr. McCoy’un yaraları dokunduğunda iyileştiren cihaz da insanların hizmetine girecek.

TEK KİŞİLİK HAVA ARACIYLA TRAFİK SIKINTISI YOK

Günlük hayatın zorluklarını aşmada pratik yararı olan bir başka cihaz da James Bond’un Thunderball filminde sırtına bağladığı tek kişilik hava aracı olacak. Bununla da kısa mesafeli yolculuklarda trafik derdinden kurtulunacak. New Scientist, gelecekte hayatımıza girecek cihazlarla ilgili olarak “Bunlar hayatımızın değişmesinde en az cep telefonu, İpod ve internet kadar belki de daha fazla etki yapacak” yorumunda bulundu.

Gelecekte Teknoloji” üzerine 34 düşünce

 1. esra

  ben inanmıyorum psikolojimmizi bozmaya çalışıyorlar
  hem ayrıca teknoloji zaten geniş daha nasıl olucak

  Yanıtla
 2. osman nuri

  ister inanın ister inanmayın.teknoloji gelişiyor. biz bu teknolojinin neresindeyiz? olaya böyle bakmak lazım. şu anda çamerikalılar ışınlama üzerine Çalışıyorlr. internetten araştırın. ( kaliforniya olayı) filmi bile çekildi. şimdi ister inan ister inanma !

  Yanıtla
 3. UsTa

  hersey iyi hos güzelde ama bunlar olduktan sonra biz moruklasacaz :D
  sefasini süremiyecez… cok kötü bi duygu yaa :D
  bu yazilanlardaki gibi olursa hersey dünya cok sıkıcı olur.. insan kendini öldürmek ister yav… bi duvardan diger tarafi görebilecekmisiz.. düsünsenize tuvalettesiniz duvar var disardan insanlar geciyor diger taraftan duvarin ötesindeki seyi görmek istiyor sizi de tuvalette donunuz inmis bi sekilde görüyor.. xD

  Yanıtla
 4. boşver

  bence bunlar olamaz olmaz çünkü ilk önce insanlığımızı geliştirmeliyiz… ayrıca olsa kötü olur. :)

  Yanıtla
 5. gülyalı merkez ilköğretim okulu

  bu teknolojiler gerçekleşirse inanıyorum ki ölüm daha fazla oluca ilk ölüme care bulun sonra bu teknolojilere

  Yanıtla
 6. deniz

  keşke
  gelecekte
  istediğin
  kişiyi
  kendine
  aşık
  edebilsen
  ne
  güze
  olurdu
  ama
  ya
  başka
  biris
  bizi
  kendine
  aşık
  ederse
  tanımadığımız

  Yanıtla
 7. bihter

  bence insanlar en yüksek binayı yapmak için yarışacak
  arabalar çoğalacak ve de uçma özelliği de olabilir

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>