ISO’dan HDD-SSD’ye Windows Kurma

ISO’dan HDD-SSD’ye Windows Kurma

Eğer elinizde bir Windows ISO kalıbı yada Diski varsa kurulum USB’si oluşturmadan doğrudan diskinize kurabilirsiniz. Taşınabilir bir Windows’a sahip olmak istiyorsanız bu yöntemle flaşınıza yada taşınabilir diskinize Windows kurabilirsiniz. Böylece gittiğiniz yerde kendi Windows’unuzu açarak çalışmalarınızı yürütebilirsiniz. Bunun haricinde bilgisayarınızda problem varsa Windows kurmakta problem yaşıyorsanız Hasleo WinToUSB programı sayesinde farklı bir bilgisayardan USB ile bağlayarak kurulum dosyanız ile doğrudan bir kurulum yapabilirsiniz. Özellikle teknik servislerin mutlaka alet çantasında olması gereken yazılımlardandır.

WinToUSB Nasıl Kullanılır

Programı çalıştırdığınızda sol menüden default olarak ISO kalıbı seçili oluyor. Eğer bir DVD ile kurulum yapacaksanız gerekli seçimi yapmanız gerekiyor. Biz bu örnekte ISO kalıbı ile devam edeceğiz. Ok ile gösterilen yerden ISO kalıp dosyasını seçiyorsunuz.

Daha sonra yükleme yapacağınız diski seçiyorsunuz. Burada dikkatli olmanız gerekiyor. Yanlış diski seçememeye özen gösteriniz. Verileriniz kaybolabilir. Bu nedenle marka, kapasite, disk 0, disk 1 gibi isimlendirmelere dikkat edin.

Yükleme yapılacak diski seçtikten sonra bölümlendirme ekranı karşınıza çıkıyor. Burada seçeneklerin hangisinin size uyduğunu bilmiyorsanız kısaca şöyle özetleyebiliriz. BiOS için MBR eski bilgisayarlarda UEFI için GPT seçeneği ise yeni bilgisayarlarda kullanılmaktadır. İkisini birlikte kullanma seçeneğide mevcut ancak bu seçeneği kullanabilmek için ücretli pro versiyonunu satın almanızı istiyor.

Bizim diskimiz tek parça olduğu için herhangi bir değişiklik yapmadan ilerliyoruz. Eğer diskiniz iki parçaysa bu kısımdan yükleme yapmak istediğiniz bölümü seçmeniz gerekiyor.

Yükleme Başlıyor.

Hasleo WinToUSB İndirme Linki
https://www.easyuefi.com/wintousb/downloads/WinToUSB_Free.exe