Resim ve Afişlerdeki Yazı Fontu Nasıl Bulunur

Resim ve Afişlerdeki Yazı Fontu Nasıl Bulunur

Logo, Afiş ve tasarımlardaki yazıların fontu nasıl bulunur? Pek çok tasarımcı için gerekli, mutlaka programları arasına koyması gereken kullanışlı bir yazılım olan Find my Font adlı program, sizlere resimlerde karşınıza çıkan özellikle afişlerdeki yazı fontlarını bulmanızı sağlıyor. Bazı logolarda da özellikle kullanılan fontları bulmak bazen uğraştırıcı olabilmektedir. Online pek çok web site var, ancak sürekli olarak font bulma ihtiyacı duyuyorsanız bu programı mutlaka kullanmalısınız. Yazılım görseldeki yazıları seçtikten birkaç saniye içinde yazı tiplerini tanımlayacak ve size giriş resminize benzeyen yazı tiplerinin bir listesini verecektir. Yalnızca görüntüyle eşleşen yazı tipini bulmakla kalmayacak, aradığınız fonta benzer veya ona yakın yazı tiplerini de bulacaksınız.

Find my Font Programının Özellikleri

Find my Font adlı program ile çevrimiçi şekilde yazı fontu bulabilirsiniz. Görsellerdeki aramayı hem Ticari hem de ücretsiz yazı tiplerini içeren devasa Çevrimiçi Yazı Tipi Veritabanından arama yapar. Yazılımın sadece tespit ettiği yazı fontunu değil benzer tiplerini de sıralaması size şöyle bir avantaj sağlıyor. Eğer font ücretliyse bu sayede ona en yakın ücretsiz alternatiflerini bulabilirsiniz.

Programda fotoğraf makinesi simgesine tıkladığınızda o anda masaüstünüzde açık olan resim programa yansır. Daha sonra fareniz ile harflerin üzerine tıklayın, program otomatik olarak harfleri Selected Latters bölümünde gösterecektir. En az 3 harf seçtikten sonra Text to Match bölümüne bu harfleri yazıyoruz. Son olarak Match Fonts butonuna tıklayın ve aramayı başlatın. En yakın sonuçtan en uzak sonuca doğru listelendiğini göreceksiniz.

Find my Font Programı İndir
https://www.findmyfont.com/scripts/php/download_product.php?ordnum=Win-Free