Web Sitesi Nasıl Hazırlanır?

Web Sitesi Nasıl Hazırlanır?

  Web sitesi hazırlarken birçok karmaşık ve anlamsız gelen ifadelerle karşılaşırız. Çok hızlı ve pratik bir şekilde nasıl web sitesi sahibi olabileceğinizden bahsedeceğiz. Biraz sabır biraz uğraşmayla bunu sizde başarabilirsiniz.

web sitesi kurma

  Bir web sitesi hazırlarken öncelikle hedef belirlenir. Hedef kitleye göre tercihlerde bulunuruz iş amaçlı ve şirketlerin kitleleri zaten bellidir ama bireysel kullanıcıların dikkat etmesi gereken birçok husus vardır.

  Öncelikle şu anlam karmaşasından bir kurtulalım ve güncel bir örnekle daha iyi anlamanızı sağlayalım.

  Şimdi bir süpermarket açacağız marketin öncelikle ismini belirleriz bir tabela satın alırız (Domain) daha sonra raflara ve depoya koyacak malzeme alırız buda bizim FTP alanımız yani sitede yayınladığımız yazılar, resimler, videolar vb. depo alanımız. Süper markette kasiyerlerin hızıyla orantılı olarak mal satarız ne kadar hızı olurlarsa o kadar kardayız demektir. Buda bizim Bandwidth (Bant genişliği hızımızdır). Süper marketin bu işleyiş sisteminin tamamıda hostingdir.

  Bu güncel örnekle kafanızda az çok bir şeyler oluşmuştur en azından sürekli adı geçen bazı kavramları örgenmiş olduk ama yeterli değil tabi ki nelere dikkat etmeliyiz püf noktalarıyla web tasarımı yazı dizimize devam ediyoruz.

Şimdi bize web sitesi hazırlarken neler lazım olacak sırası ile bir göz atalım.

1- Web sitesi hazırlamak için terimler sözlüğü, Bilmediğiniz terim kalmasın.

2- Domain Nedir? Dikkat emeniz gerekenler ve püf noktalar nelerdir?

3- Hosting nedir? Dikkat emeniz gerekenler ve püf noktalar nelerdir?

4- Lunix Hosting mi Windows Hosting mi Seçmeliyim?

5- FTP Nedir? Nasıl Kullanılır?

6- Web Tasarımı İle İlgili Temel Bilgiler.