Windows 10 (kb5004296) Seri Numaralı Güncellemesi

Windows 10 (kb5004296) Seri Numaralı Güncellemesi

Bilgisayar ve yazılım devi olan Microsoft bilindiği üzere Windows 11’i piyasaya sürmüş durumda ama ürün henüz beta aşamasında yani daha tam sürümü çıkarmadığı için şirket tüm zamanlarını Windows 11’e harcıyor. Microsoft, Windows 11 ile ilgilendiği için Windows 10 boş mu bıraktı hayır boş bırakmadığı gibi çok önemli bi güncellemede yayınladı. Seri numarası“kb5004296” olan güncelleme piyasaya isteğe bağlı yani bilgisayara otomatik indirilmez kurulmaz olarak Windows 10 kurulu tüm bilgisayarlara güncellemeyi çıkarmıştır. Bu güncelleme kullanıcılarına ne sunuyor? neden güncelleme toplu olup isteğe bağlı olmuş? Bunun sebebi güncelleme genel manada herkesi değil sadece belli bir kesimi yani ofis kullanıcılarını değil de daha çok oyun oynayan kişileri ilgilendiren bir güncellemedir. Peki, bu güncelleme bize ne sunmaktadır;

Güncelleme Windows 10’un oyun optimizasyonu için piyasa sürülmüştür yani oyunlardaki düşük fps sorunları veya grafiksel sıkıntıları çözmek için yayınlanmıştır.

Peki, bu güncellemeyi nasıl kurarız ona bakalım;

1. Arama yerine gelip arama yerine “Windows Update ayarları” yazıyoruz.

2. Çıkan yerde Windows Updat’e girdikten sonra eğer güncelsiniz uyarısı verirse Windows Updat’e bir kere güncellemeyi denetleyin tuşuna basıp bilgisayarın son sürüm Windows sürümünü bulması için bir kaç dakika bekleyiniz.

3. Arama bitirdikten sonra “kb5004296” seri numaralı güncelleme çıkacak ve güncellemeyi kur düğmesine bastıktan sonra güncelleme bilgisayara kurulmuş olacaktır.

Tavsiyemiz güncellemeyi yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız böyle bilgisayar tam anlamıyla güncellemeyi kurmuş olacaktır.