En Çok Kullanılan Uygulamalar Hangileridir

En Çok Kullanılan Uygulamalar Hangileridir

Günümüzde her birey bir akıllı cep telefonuna sahip. telefonda çevrimdışı veya çevrimiçi birçok uygulama kullanılmaktadır. Bunlar genelde soysal medya platformları, video izlemek için kullanılan tarayıcı içi yazılımlar, müzik dinlemek için kullanılan ya da film izlemek için kullanılan uygulamadır. Şuan günümüzde en çok kullanılan uygulamaları aşağıda sıraladık, bunlar nelerdir;

1. Facebook

Günümüzde ölümüş denilen bir uygulamadır. Ama Facebook yine tahtını bırakmıyor ve yine listenin en başında yer alıyor. Facebook aktif kullanan kullanıcı sayısı Ajans Pressin, Statista değerlerine göre 2,85 milyardır.

2. Youtube

Günümüzde en çok kullanılan video izleme ve içerik üretme tarayıcı içi yazılım ve uygulaması bulunan youtube listenin 2. sırasında yer alıyor. Youtube’un We Are Social Digital verilerine göre toplam youtube aktif kullanıcı sayısı 2,2 milyar olmaktadır. Günlük ortalama youtube kullanan sayısı 1 milyar olurken youtube kullananların çoğunluğunda erkek olduğu görülmektedir.

3. Whatsapp

Günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp şu an günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması konumunda. 2021 yılı toplam Whatsapp aktif kullanıcı sayısı 2 milyardır.

4. Gmail

Günümüzde en çok kullanılan e-posta gönderme uygulaması olan Gmail listemizin 4. sırasında yer alıyor. Gmail’ın 2021 toplam aktif kullanıcı sayısı 1.5 milyardır.

5. Messenger

Günümüzde en çok kullanılan ve oldukça eski olan mesajlaşma uygulaması Messenger listemizin 5. sırasındadır. Messenger’ın 2021 toplam aktif kullanan kullanıcı sayısı 1.3 milyar

6. Instagram

Günümüzde en çok kullanılan bir diğer sosyal medya uygulaması ise Instagram’dır. Instagram’da 2021 toplam kullanıcı sayısı oldukça fazla olsa da listenin 6.sırasında yer almamaktadır. Instagram 2021 toplam aktif kullanıcı sayısı yaklaşık olarak 1,2 milyardır.

7. Tiktok

Günümüzde en çok kullanılan özellikle genç kesim tarafında en çok kullanılan hem video atma hemde video izleme platformu olan Tiktok listenin 7.sırasında yer alıyor. Tiktok ’un 2021 toplam aktif kullanıcı sayısı 660 milyondur.

8. Telegram

Günümüzde Whatsapp’dan sonra en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Telegram listenin 8.sırasında yer alıyor. Telegram’ın 2021 toplam aktif kullanıcı sayısı 500 milyon olmaktadır.

9. Snapchate

Günümüzde en çok kullan bir diğer resim, video ve sohbet etmek için kullanılan Snapchat listemizin 9. sırasında yer alıyor. Snapchat’i aktif kullanan kullanıcı sayısı 2021 toplam 498,2 milyondur.

10. Pinteres

Günümüzde en çok kullanılan genelde Pinteres’in kullanım alanı olan siteye resim koyma olayıdır. Pinteres listemizin 10.sırasında yer almaktadır. Pinteresin ’in 2021 aktif kullanıcı sayısı 459 milyondur.