Android Arkaplanda Açık Olan Uygulamaları kapatma

Android Arkaplanda Açık Olan Uygulamaları kapatma

Android işletim sistemli telefon ve tabletlerde kullanabileceğiniz Greenify adlı uygulama arka planda çalışan uygulamalarınızı otomatik olarak sonlandıran kullanışlı bir araçtır. İstemediğiniz halde sizden habersiz arka planda çalışan uygulamaları uykuya alarak pil tasarrufu yapabilirsiniz. Bazı uygulamalar vardır sürekli kullanmasanız da lazım olduğu için silmezsiniz de, işte bu tür uygulamaları yani kendi belirlediğiniz uygulamaları arka planda çalışmasını önleyebilirsiniz. Greenify uygulamasının detaylarına bir göz atalım…

Greenify Uygulaması Nasıl Kullanılır

Android işletim sistemine yüklediğiniz uygulamalar sistemin çalışmaya başlaması ile birlikte arka planda çalışmaya başlar. Bazı uygulamalar hiçbir aktif görevi olmadığı halde arkaplanda çalışarak aşırı güç tüketimine neden olur. Greenify adlı uygulamada bu tür durumlara çözüm olması için yazılmış bir uygulamadır. Listeden seçtiğiniz uygulamaları telefonunuz uyku durumuna geçtiği anda donduruyor. Uygulama cihazınızı yavaşlatabilecek uygulamaları ve çalışan uygulamaları listeliyor, böylece uygulama seçerken hangi uygulamaların arkaplanda çalışmasına gerek duyup duymadığını kolaylıkla ayırt edebiliyorsunuz. Telefonu tuş kilidine aldıktan birkaç dakika içinde uygulamaların çalışması durduruluyor. Böylece pil tasarrufu yapmanızda büyük katkıda bulunuyor.

Ancak bu uygulamaları seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Bzı uygulamaları kullanabilmek için sürekli olarak çalışması gerekebilir. Bu nedenle seçim yaparken dikkatli olun. Türkçe dil desteği bulunduğu için kullanmakta sorun yaşamazsınız.

Android için Greenify Uygulaması İndirme Linki
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify