Android için Gece Modu Uygulaması

Android için Gece Modu Uygulaması

Android işletim sistemli Telefon ve Tabletlerinizin ekranları için gece modu uygulamasını tanıtacağız. Düşük ışıklı ortamlarda, karanlık bölgelerde ve geceleri telefonunuz gereksiz şekilde erkan parlaklığı açık olabilir. Midnight (Night Mode) adlı uygulama ekran parlaklığını, normalde izin verilen seviyeden çok daha da aşağı çekerek hem göz sağlığınızı hem de batarya ömrünüzü koruyor. Üç farklı renk fitresi arasında seçim yaparak parlaklığı daha yumuşak hale getirebilirsiniz. Çünkü herkesin ışığa verdiği tepki farklıdır. Mavi filtreyi uygulayarak cihaz ekranının, gözlerinize daha az yük bindirmesini sağlayabilirsiniz. Uygulama bünyesindeki gece modu ister saat kontrolü ile isterseniz de ortam ışığı sensörleri ile aktive edilebiliyor.

AMOLED Panel Ekran

Uygulamanın sağlıklı çalışması için cihazınızın ekranının AMOLED olması gerekiyor. Bu nedenle AMOLED teknolojisinin olmadığı cihazlardaki performans için pek mümkün değil. AMOLED kelimesi Active-Matrix Organic Light-Emitting Diode kelimelerin baş harflerinden oluşturulmuş bir kelimedir. Aktif Matrisli Organik LED anlamına gelir.

En iyi ışık modu aslında kişiye göre değişir. Yani bunun otomatik olarak belirlenmesi, sizin için uygun olmayabilir. Çünkü gözünüzün ışığa olan hassasiyeti farklılık gösterir. Midnight (Night Mode) uygulaması ile çeşitli filtrelerde uygulayarak uygun ışık ayarını yapabilirsiniz.

Midnight (Night Mode) İndirme Linki:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mokaware.modonoche