Android için Osmanlı Defans Savunma Oyunu

Android için Osmanlı Defans Savunma Oyunu

Android işletim sistemli akıllı cep telefonu ve Tablet PC’lerde oynayabileceğiniz defans oyunu olan Ottomania: Osmanlı Savunması oyunu kendi tarihimizde yer alan savaşçılardan oluşan karakterler ile geçilmez bir defans kuruyorsunuz. Tarih sever birisiyseniz ve defans oyunlarından hoşlanıyorsanız yüksek kaliteli grafikler içeren ve oynanması basit olan, birazda zeka içeren strateji oyunudur. Oyunda Osmanlılar’ı yönetiyorsunuz ve Anadolu’da topraklarınız var, ilk başta Bizans size saldırı düzenleyen taraf oluyor. Saldırılar kare-kare ayrılmış iki boyutlu bir alanda gerçekleşiyor. Elinde kılıç olan bir asker kareleri bir bir atlamak suretiyle çadırlarınıza yaklaşıyor. Bu sırada sizin de okçunuzu doğru kareye yerleştirip düşmanı ok atışları ile öldürmeniz bekleniyor. Düşman eğer sizinle karşı karşıya kalırsa birkaç saniye içinde ölüyorsunuz. Ancak öldürmeniz daha uzun zaman alıyor. Temelde satranç gibi bir oyun olduğunu söyleyebilmek mümkün. Sonrasında saldırıya geçebilirsiniz. Ayrıca başka savaşçılarla da oyunda ilerledikçe oynanabiliyor.

Ottomania: Osmanlı Savunması Nasıl Oynanır


Savunma oyunu olan Ottomania adlı oyun Osmanlı Devleti tarihinden karakterler içeriyor. Eğlenceli bir şekilde tanıtan savunma oyunu türünde bir mobil oyundur. Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlerinize ücretsiz olarak indirip oynayabilirsiniz. oyun içinde yapmanız gereken Osman Bey ile başlayıp yükselişin devrinin önemli padişahları Fatih Sultan Mehmed ve Kanuni Sultan Süleyman ile tüm dünyaya meydan okumak ve padişahların emrindeki ordularla savaşlar kazanmalısınız. Yeniçeri, Hezarfen, Gülleci, Battal Gazi gibi kahramanlardan oluşturacağımız ordularımızla Anadolu’dan başlayarak Avrupa’ya uzanan destansı bir maceraya adım atıyorsunuz.

Ordumuz ile düşmanı yok etmek birinci hedefimiz olacaktır. Oyunun ilk bölümünde Anadolu’da Osmanlı Devleti’nin kuruluşu ile başlıyorsunuz. Bizansın size saldırı yapmasıyla oyun başlıyor. Oyunda 2. bölümünde ise Balkanlar’da geçiyor. Yani Osmanlının fetihlerini görüyorsunuz. Oyunda can alıcı nokta ise Hoşaf kazanlarıdır. Savaş alanına yerleştirdiğimiz kazanlar zamanla hoşaf üretmekteler. En arka hattan başlayarak hoşaf kazanlarını yerleştirmeniz ve hoşaf piştiği zaman tıklayarak parayı toplamanız gerekiyor. Aksi takdirde elinizdeki askerler çok sınırlı sayıda kalabilir. Oyunda galibiyet kazandıkça yeni asker türlerinin kilidini de açabiliyoruz.

Ottomania Osmanlı Savunması İndirme Linki
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vertigo.ottomania