Android ve iOS için Spider Oyunu

Android ve iOS için Spider Oyunu

Android ve iOS işletim sistemli akıllı cep telefonu ve Tablet PC’lerde ücretsiz oynayabileceğiniz Spider oyununu hemen yükleyin. İskambil kağıt oyunları arasında oldukça bilindik ve çokça oynananlar arasında yer almaktadır. Yeni 3D grafik yapısı ve çeşitli efektlerle adeta oyuna heyecan katılmış, zevkle oynayacağınız oyunda görevler verilmiş, görevleri bitirdikçe taç ve kupa kazanıyorsunuz. Eğlenceli, zorlu ve bağımlılık yaratan oyun, hem çocuklar ve hem de yetişkinler için bir zeka oyunudur. Oyunda zorluk derecesi bulunuyor. Her bir destedeki kartları azalan sırada gruplandırmanız gerekiyor. Oyunun nasıl oynandığı ve uygulma hakkında bilgi edinmek için yazının devamını okuyunuz.

Spider Oyunu Nasıl Oynanır


Spider oyunu 2 deste iskambil kağıdı ile oynanıyor. 4 adet altılı, 6 adet beşli olacak şekilde 10 grup kart yan yana olacak şekilde karşınıza çıkıyor. Toplam 54 kart yerde, 50 kart ise sizin önünüzde 10’arlı gruplar şeklinde sağdan sola dizilir. Oyuna başladıktan sonra amaç Papazdan asa seriyi tamamlamaktır. Açık bıraktığınız ilk kartlar arasında eğer var ise sıralayacak şekilde yerleri değiştirebilirsiniz. Yeri değiştirilen açık kartın altında kalan kapalı kartlar açılarak yeni seçenekler elde edilmiş olur. Bu şekilde devam ettikten sonra hiç bir kartı sıralayamıyorsanız, önünüzde bulunan 10’arlı kart gruplarından en sağdakini, üstten itibaren açık şekilde sıralama yaptığınız kartların sağından itibaren tek tek dağıtırsınız.

İlk 10’lu kart dağıtıldıktan sonra kartlar tekrar sıralanır ve bu sıralama esnasında yine kapalı bir kart ortaya çıkmışsa açılarak tekrar sıralama yapılır. Tüm seçenekler tükenmiş ise 10’arlı ikinci kart grubunu sağdan itibaren tekrar dağılır. Spider oyununda, bu döngü önünüzde kart kalmayana kadar devam eder. Eğer önünüzdeki tüm kartlar bitmiş ve hala astan papaza serileri tamamlayamamışsanız oyunu kaybetmiş sayılırsınız. Oyunda toplam 8 as-papaz serisi tamamlanmalıdır. Tüm serileri tamamlamışsanız oyunu kazanmış sayılırsınız. Burada önemli olan en erken zamanda oyunu tamamlayabilmektir.

Android için Spider İndirme Linki
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobilityware.spider

iOS için Spider İndirme Linki
https://itunes.apple.com/us/app/spider-solitaire-free-by-MobilityWare/id395979574