Android ve iPhone için Mobil Veri Kotası Dolduğunda Uyarı Alma

Android ve iPhone için Mobil Veri Kotası Dolduğunda Uyarı Alma

Android ve iOS işletim sistemine iPhone cihazlarda mobil veri trafiğinizi kontrol altına alabilirsiniz. İntenret paketini aştığınız an faturanız katlanmaya başlıyor. Bu nedenle kotanız bittiğinde yada az kaldığında telefonunuzun sizi uyarmasını istemez miydiniz? Ayarlayacağınız uyarı sistemi sayesinde kota aşma derdinden kurtulabilirsiniz. Böylece ek fatura derdiniz olmaz. Kota aşılması halinde sistem size uyarı verecektir. Böylece kota aşım derdinden kurtulmuş olacaksınız. Bu sistemin güzel bir yanı da hangi uygulamanın ne kadar veri tükettiğini görebiliyor olmanızdır. Böylece arkaplanda sizden habersiz çalışan uygulamaların ne kadar İnternet harcadığını öğrenebilirsiniz.

Android İçin Mobil Veri Kotası Takibi

Android işletim sistemli cihazlarda bu ayarı yapabilmeniz için ilk olarak Ayarlar menüsüne dokunuyorsunuz. Açılan ekranda Veri Kullanımı kısmını seçtikten sonra grafikler karşınıza çıkacaktır. Burada size uyarı verilecek noktada ayarlama yapıyorsunuz. Mobil veri trafiği ve Mobil veri sınırını Ayarla kısımlarının açık olması gerekmektedir.

iPhone İçin Mobil Veri Kotası Takibi

iPhone cihazları için maalesef Android’de olduğu gibi bir ayar bulunmuyor. Bu nedenle telefonunuza uygulama yüklemeniz gerekiyor. Bunun için ücretsiz bir yazılım olan My Data Manager adlı uygulamayı kullanacağız. Bu uygulama internet tüketimi kontrol etme uygulamasıdır. Uygulama içerisinde yer alan alarm ve hatırlatıcı özellikleri sayesinde otomatik olarak belli bir sınırı aştığınızda uyarı alıyorsunuz.

iOS için My Data Manager İndirme Linki:
https://itunes.apple.com/us/app/my-data-manager-track-your/id477865384