App Store Nasıl Türkçe Kullanılır

App Store Nasıl Türkçe Kullanılır

App Store artık Türkçe, Apple firmasının sunduğu iOS işletim sistemli cihazlar için oyun ve uygulamalar indirebileceğiniz mağazasını Türkçeleştirdi. Bir çok uygulamayı ücretsiz olarak sunması App Store’nin büyümesinde büyük katkı sağladı. Şimdi türk kullanıcılar için Apple’ın online mağazası App Store artık Türkçe olarak hizmet verecek. İngilizce bilmeyenler için oldukça iyi oldu, çünkü bir çok kullanıcı “free” kelimesinin ücretsiz anlamına geldiğini “trial” kelimesinin ise deneme sürümü anlamına geldiğini bilmiyor.

iOS işletim sistemli cihazlarda App Store artık Türkçe ancak eğer Türkiye hesabı kullanmıyorsanız App Store’nin dili yine İngilizce olarak kalır. Bir çok kullanıcı bu hesabı Amerika olarak kullandığından mağzanın dili İngilizce olarak devam eder. Bunun için profil bilgilerinizi düzenleyip Türkiye olarak değiştiriniz.

App Store Türkçeleştiğinde Featured yerine “Öne Çıkanlar” seçeneğini göreceksiniz. Top 25 listesinde ise Popüler Ücretli ve Popüler Ücretsizin yanında En Yüksek Cirolu şeklinde bir çeviri mevcut. Güncellemeler ismininse aşağı bölüm için çok uzun olduğunu, bu yüzden de harfler arasındaki boşlukları en aza indirdiklerini görebilirsiniz. Güncellemeler kısmında en üstte bulunan Update All tuşu ise halen İngilizce görünüyor.