Cep Telefonun Mikrofonunu Bilgisayarda Kullanma

Cep Telefonun Mikrofonunu Bilgisayarda Kullanma

Android ve iOS (iPhone, iPad) işletim sistemli akıllı cep telefonlarınızın mikrofonunu bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Görüşmeler yapabilir veya sesinizi kaydedebilirsiniz. Cep telefonunuzu, bilgisayar için bir mikrofon olarak kullanmanın en kolay yolunu anlatacağız. Bunun için aynı Wi-Fi ağına bağlı olmalı, USB ile bilgisayarınıza bağlı olmalı yada Bluetooth bağlantısı kurmalısınız. Bu üç bağlantıdan size uygun olan bağlantıyı seçtikten sonra şimdi sıra telefonunuza ve bilgisayarınıza gerekli uygulamaları yüklemeye geldi.

Cep Telefonunu Mikrofon Olarak kullanma Yöntemi

Bilgisayardaki bir program üzerinden görüşme yapmak istediğinizde yada sesli bir video yapmak istediğiniz zaman o an mikrofonunuz yoksa bu hiç sorun değil çünkü akıllı cep telefonunuzun mikrofonuunu kolayca bilgisayarınız üzerinde kullanabileceksiniz. Bunun için sadece bir Windows işletim sistemli bilgisayar Android veya iOS uygulamasına ihtiyacınız olacak. Program çok küçük olduğu için kurulumu çok basit ve hızlı bir şekilde halledebilirsiniz.

Bilgisayarınıza Kurmanız gereken Programı buradan indirip hızlı bir şekilde kurun;
http://www.wirelessorange.com/womic/softwares/wo_mic_client_setup.exe

Kurulumu tamamlayıp programı çalıştırdığınızda sizi bu ekran karşılayacaktır.

Cep telefonunuzun işletim sistemine uygun olan uygulamayı aşağıdaki linkler aracılığıyla indirip cihazınıza kuruyorsunuz. Uygulamayı yükleyip çalıştırdıktan sonra Settings – Transport kısmından bağlantı türünü seçin ve size verilen ip adresini bilgisayardaki programa girip OK yaparak cihazların birbirine bağlanmasını bekleyin hepsi bu kadar.

Android İşletim Sistemleri İçin WO Mic İndir
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wo.voice

iOS İşletim Sistemleri İçin WO Mic İndir
https://itunes.apple.com/app/wo-mic/id1260978417