Cep Telefonundan Uydu Bulucu Uyduların Konumunu Bulma

Cep Telefonundan Uydu Bulucu Uyduların Konumunu Bulma

Android ve iOS için uydu bulucu uygulamasını iPhone, iPad, Mobil, Tablet PC gibi cihazlarınızda deneyebilirsiniz. Uygulama ile hassas ayar yapmanız mümkün değil, fakat eğer çanak anten kurulumu yapacaksanız uydunun nerede olduğuna bakıp daha sonra hassas ayar yapabilirsiniz. Daha önce çanak anten kurmadıysanız uydunun hangi yönde kaldığını bilmeyebilirsiniz. Hassas ayar yapabilmek için hassas sinyal bulucu kullanmalı yada uydu ve TV’nizi yanınıza almanız gerekiyor. Telefonunuzu kullanarak uydunun konumunu öğrenebilir ve anteninizi o yöne çevirebilirsiniz.

Android ve iOS için Uydu Bulucu

Bu uygulama size uyduların konumunu göstermektedir. Uydu çanağı ayarlarken uydunuzun yönünü görerek kolay kurulum yapabilirisiniz. Televizyon uydularını telefonunuzla bulmanızı sağlayan çok yararlı bir uygulamadır. Listesinde 280’den fazla uydu bulunmaktadır. Bu sayede Türkiye, Avrupa gibi uyduların konumunu kolaylıkla görebilir ve ayarlayabilirsiniz. Eğer telefonunuzda herhangi bir metalik kapak varsa kalibrasyon işlemine engel olduğu için çıkarmanız gerekir. Telefonunuzun GPS sinyalini açın ve uydu alıcısına 30 cm den fazla yaklaşmayın. Tv antenlerini kalibre etmenizi sağlayan bu uygulama ile artık kolayca uyduları bulabilirsiniz.

Bu uygulamalar ile TV sinyali almak için yüzlerce uydunun yerini öğrenebilirsiniz. istediğiniz uyduyu seçtikten sonra konumunuza göre yönergelerle yönlendirmek için konumunuzu elle de girebilirsiniz. Ek ücret gerektirmeyen ücretsiz uygulama

iOS için Sat Scope İndir
https://itunes.apple.com/tr/app/sat-scope/id805540183

Android için Satellite Director İndir
https://play.google.com/store/apps/details?id=zekitez.com.satellitedirector