HTC Snap Fiyatı ve Teknik Özellikleri

HTC Snap Fiyatı ve Teknik Özellikleri

İş adamlarına hitap eden HTC Snap klavyeli bar tipi tasarım HTC’nin yeni cihazında da karşımızda. BlackBerry modellerini andıran Snap, 12mm gibi ince bir tasarımla şık bir görünüme sahip 2009 yılı içerisinde ABD satışı beklenen telefon şimdiden Türkiye de ki kullanıcıları da merakla bekliyor.

Tam anlamıyla BlackBerry’ye ait olmasa da onun modelleriyle ödeşleşen klavyeli bar tipi tasarım HTC Snap ile yeniden kullanıcıların beğenisine sunulacak. Sadece 12 mm kalınlığında olan HTC Snap, ekranın hemen altındaki iz topuyla BlackBerry’ye çok daha yakın bir görünüme kavuşmuş. HTC tarafından geliştirilen “Inner-circle” (yakın çevre) yazılımı, cihazın kullanımını çok daha etkili bir hale getirmeyi amaçlıyor. Klavyede fiziksel bir tuş olarak bulunan yakın çevre özelliği, sadece belirlediğiniz kişilerle aranızdaki e-posta akışını göstererek, yüzlerce e-posta arasında kaybolmanızı önlüyor.

Windows Mobile 6.1 işletim sistemiyle çalışan HTC Snap’in işlemcisi 528 MHz hızında. EDGE, HSDPA, bluetooth, WiFi ve USB gibi tüm bağlantı türlerini destekleyen cihazın bellek kapasitesi microSD kartlarla artırılabiliyor.

HTC Snap smartphone akıllı cep telefonunun 2009 yılının ikinci çeyreği içerisinde seçkin piyasalarda satışa sunulması bekleniyor. Ayrıca telefonun, 850/1900 MHz HSDPA desteğine sahip kilidi kaldırılmış bir versiyonunun da HTC S522 model ismiyle yaz mevsimi içerisinde ABD piyasalarında kullanıma sunulacağı belirtiliyor.