Matematik, Geometri, Cebir ve Analiz Uygulaması

Matematik, Geometri, Cebir ve Analiz Uygulaması

Android ve iOS için gelişmiş bir matematik, geometri, cebir ve analiz için kullanılabilecek ücretsiz bir uygulamadır. Akıllı telefon ve tabletlerinize kurabileceğiniz uygulama GeoGebra (GeoCebir), matematik ve geometriyi öğrenme ve öğretme amacıyla kullanılabilen, ilköğretimden üniversiteye kadar geniş bir kesime hitap eden özgür bir dinamik matematik yazılımıdır. Gireceğiniz matematiksel ifadeler size grafiksel olarak yansıtılır. Noktalar, vektörler, parçalar, çizgiler, konik bölgeler ile birlikte fonksiyonlarla inşa yapılabilir ve ardından dinamik olarak değiştirilebilir. Çoğu kalkülüs tabanlı araçların yanında sağlanan birçok geometrik yapı desteklenir.

GeoGebra (GeoCebir) Özellikleri

Fonksiyonlar, geometri, cebir, kalkülüs, istatistik ve 3d matematik için grafik hesap makinesidir. Bu uygulamayı Akıllı telefon ve tabletlerinizin yanı sıra Windows, Linux ve MAC işletim sistemli bilgisayarlarınızda da kullanabiliyorsunuz. Hatta Chrome internet tarayıcısına ekleyerek hızlı erişim imkanı da veriyor. GeoGebra uygulaması eğitimin her seviyesinde kullanılmaktadır. Geometri, cebir, tablo, grafik, istatistik ve hesap makinesi kullanımı kolay bir arayüzde birleştiren dinamik bir matematik yazılımıdır. Pek çok eğitim yazılımı ödülü almayı başarmıştır. Ücretsiz ve açık kodlu olmasının yanı sıra uygulamanın Türkçe olması kullanım kolaylığı sağlıyor.

GeoGebra, Menü Çubuğu, Araç Çubuğu, Cebir Görünümü, Grafik Penceresi, Hesap Çizelgesi Görünümü, Giriş Çubuğu gibi ana bölümlerinde oluşur. GeoGebra, 62 dile çevrilip 190 ülkede öğrenciler, öğretmenler ve araştırmacılar tarafından kullanılmaktadır. Matematik, içinde bulunduğu çevreyi anlamak ve kavramak bunları analiz etmek için her zaman kaynak olmuştur. Bilim ve teknolojinin son yıllardaki olağanüstü gelişimiyle beraber hayatımıza giren bilgisayar ve benzeri teknoloji ürünleri, öğrenme materyallerinin görselleşmesini ve böylece öğrenimin kolaylaşmasını, zevkli hale gelmesini, hızlanmasını ve daha kalıcı olmasını sağlamayı başardı.

GeoGebra Uygulaması İndirme linki
https://www.geogebra.org/download