Fotoğraftan Kişiyi Bulma Yüz Arama Motoru

Fotoğraftan Kişiyi Bulma Yüz Arama Motoru

Eğer elinizde bir kişinin fotoğrafı var ve bu kişinin kim olduğunu bulmak istiyorsanız bu arama motorunu kullanarak fotoğrafınızı yükleyip internet üzerinden arama yaparak hangi platformlarda resimleriniz varsa listeleyebilirsiniz. Web siteyi kullanmak oldukça basit, fotoğrafı yüklüyorsunuz ve görsellerin nerede yayınlandığını öğreniyorsunuz. Site bağlantıları görüntülemek için ücret istiyor fakat kullanıcılara ücretsiz arama yapma imkanı veriyor. Bu siteyi kullanarak kendinizide aratabilirsiniz. Böylece fotoğraflarınızı izinsiz kullananları tespit edebilirsiniz.

PimEyes Nasıl Çalışır

Site, gelişmiş yüz tanıma algoritmaları kullanarak yüklenen fotoğrafla eşleşen yüzleri arar. Web sitenin algoritması, yüzün belirli özelliklerini analiz ederek benzerlik oranını belirler ve sonuçları buna göre sıralar. Yüz tanıma, görsele göre arama yapmanızı sağlıyor. Özellikle telif hakkı ihlallerini denetlemek için harika bir araçtır.

https://pimeyes.com adresine giriyorsunuz ve Upload Photos kısmına tıklıyorsunuz.

Açılan ekrandan CLICK TO UPLOAD PHOTOS OR DROP / PSATE IT HERE bölümüne tıklayıp cihazınızdan ilgili görseli seçin, Use camera for photos seçeneği ile isterseniz yeni bir fotoğraf çekebilirisiniz. Fotoğrafınızı seçtiğiniz anda tarama başlayacak ve görseller listelenecektir.